Rubriky:

Ostatní

Mistře, děkujeme, píše Jágr o Gottovi a nazývá ho vyvoleným

3. října 2019 22:42 - Praha

Mnohonásobného držitele Zlatého slavíka obdivoval stejně jako celý národ. Hokejový útočník Jaromír Jágr měl dokonce tu čest zúčastnit se letos v červnu jeho osmdesátých narozenin. Smrt Karla Gotta majitele a útočníka kladenských Rytířů zasáhla.

 

Jaroslav Legner / CNC /, Profimedia.cz

„Pokud bych se měl i já vyjádřit ke Karlu Gottovi, musím začít zeširoka. V souvislosti s ním všichni a pokaždé zmiňovali slova jako profesionalita, gentlemanství, pokora, pracovitost. To se všeobecně ví a uznává," začíná Jágr svůj příspěvek s titulkem „Mistr vyvolený - Karel Gott" umístěný na Facebooku a Instagramu.

„Já k tomu dodávám, že není moc lidí na světě a o to méně u nás, kteří se snaží přijít na smysl života. Na důvod, proč jsme tady, co tu děláme. Jaký to má celé smysl," přemítá Jágr.

https://www.facebook.com/68Jagr/posts/2481614581915359

Je přesvědčený, že Gott na rozdíl od většiny ostatních lidí naprosto přesně věděl, jaké je jeho poslání. „A maximální možnou měrou ho pro nás naplnil. Podle mě chtěl dělat radost sám sobě s vědomím přesahu, že zároveň činí potěšení druhým. To je ta vzájemná propojenost. A důvod, proč nazvat Karla vyvoleným," pokračuje nejproduktivnější Evropan v dějinách NHL.

„Mistře, děkujeme. Nikdy nezapomeneme," zakončuje Jágr svůj příspěvek o Gottovi.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.