Rubriky:

Ostatní

Rázný vzestup! Devatenáctiletý Čech byl vyhlášen nejlepším brankářem prestižní ligy. Teprve druhý po legendě

2. dubna 2020 14:35 - Helsinky

Velkolepý vzestup! Pro mnohé české fandy poněkud utajený. Lukáš Dostál byl vyhlášen nejlepším brankářem finské hokejové ligy. V pouhých devatenácti. Opora Ilvesu Tampere získala cenu Urpa Ylönena jako druhý český gólman po slavném Petru Břízovi, který anketu vyhrál v roce 1992. Dostál suverénně ovládl hlasování novinářů. Český juniorský reprezentant nasbíral 244 bodů a 39 žurnalistů jej na anketním lístku zařadilo na první místo.

 

Facebook: Česká hokejová reprezentace

Odchovanec Komety Brno přišel do jedné z nejprestižnějších evropských lig v průběhu minulé sezony a hned si vybojoval pozici jedničky Ilvesu. Klub na jeho výkony spoléhal i v tomto ročníku, ve kterém Dostál odchytal 43 zápasů s průměrem 1,78 inkasované branky na utkání a úspěšností 92,8 procenta.

Brankář, jehož v roce 2018 draftoval ve 3. kole Anaheim a jenž s Ducks loni podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu, pomohl Ilvesu k 27 výhrám, což bylo nejvíce ze všech gólmanů v soutěži. Klub i díky němu obsadil v předčasně ukončené základní části čtvrté místo. Play off se ve Finsku kvůli pandemii koronaviru neuskuteční.

Obránce Moravčík má z Litvínova namířeno do Finska

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní