Rubriky:

Ostatní

Vedení AHL zrušilo zbytek sezony kvůli koronaviru. Jaký bude osud NHL?

11. května 2020 15:43 - Praha

Vedení nižší zámořské AHL rozhodlo o zrušení zbytku přerušené sezony kvůli pandemii koronaviru. Soutěž byla zastavena 12. března těsně před koncem základní části. Jedinou severoamerickou hokejovou soutěží, která ještě doufá v dokončení ročníku, zůstává nejlepší liga světa NHL.

 

providencebruins

"Po dlouhém zvažování došla American Hockey League k rozhodnutí, že obnovení a dokončení sezony 2019/20 není v současných podmínkách proveditelné," uvedl prezident a výkonný ředitel AHL David Andrews. Soutěž, v které působí farmy klubů NHL, se budou soustředit na přípravu nadcházejícího ročníku.

"Jsme velice vděční za podporu NHL a jejím klubům za pomoc s potížemi, kterým jsme čelili v posledních dvou měsících. AHL nadále klade zásadní důraz na zdraví a bezpečnost našich hráčů, funkcionářů, zaměstnanců a fanoušků a všech jejich rodin. Všichni se těšíme na návrat do našich arén v sezony 2020/21," doplnil Andrews.

Gudas má jasno: NHL by se neměla dohrávat, kvůli penězům se riskuje zdraví

Poprvé od založení AHL v roce 1936 nebude udělen Calderův pohár pro vítěze play off. Už v polovině března byl zrušen zbytek sezony ECHL, kde hrají také farmy klubů NHL a která je o stupeň níže pod AHL. Následně byly ukončeny i další soutěže včetně juniorských pod Canadian Hockey League (CHL) - WHL, OHL a QMJHL i turnaj o Memorial Cup.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní