Rubriky:

Ostatní

Kvůli koronaviru možná nebude kongres, na němž měl skončit Fasel. Bříza by musel čekat

15. května 2020 20:59 - Petrohrad

Pandemie koronaviru může prodloužit působení Reného Fasela v čele Mezinárodní hokejové federace (IIHF). Švýcarský funkcionář měl po 26 letech skončit v čele IIHF na zářijovém kongresu v Petrohradu, kde měl být zvolen jeho nástupce. Shromáždění se ale možná kvůli omezením způsobeným světovou zdravotní krizí neuskuteční.

 

Profimedia.cz

Fasel ruské agentuře TASS řekl, že vedení federace se bude možností odložit kongres zabývat v úterý 19. května. "Když vidíte současnou situaci v Evropě a na celém světě, těžko si představit, že lidé budou moci v září cestovat. Takže je ve vzduchu možnost odložení kongresu," uvedl sedmdesátiletý Fasel, který je v čele mezinárodního hokeje od roku 1994.

Na kongresu chtěl kandidovat do nejužšího vedení současný člen Rady IIHF Petr Bříza. Bývalý brankář by měl být i jedním z uchazečů na uprázdněnou předsednickou pozici po Faselovi, jeho soupeři měli podle dřívějších zpráv být Dán Henrik Bach-Nielsen, Bělorus Sergej Gončarov, Němec Franz Reindl a Kanaďan Bob Nicholson.

Švýcaři spřádají plán! Chtějí přebrat hokejový šampionát Putinovi

Kvůli koronavirové pandemii letos IIHF přišla o svůj každoroční vrcholný turnaj, mistrovství světa se mělo ve Švýcarsku konat právě v těchto dnech.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní