V čele slovenské hokejové extraligy skončil Lintner

22. června 2020 18:41 - Praha

Bývalý hokejový obránce Richard Lintner končí po pěti letech v pozici šéfa slovenské extraligy. Dozorčí rada společnosti Pro-Hokej, která soutěž řídí, jej dnes odvolala z funkce. Na jeho místo byl dočasně jmenovaný Imre Valášek, nový ředitel společnosti bude jmenován 21. července.

 

Profimedia.cz

"Předcházely tomu záležitosti, které jsme jako členové dozorčí rady od něj vyžadovali a nedostali jsme je v souladu s našimi požadavky," uvedl člen dozorčí rady Roman Porubský v tiskové zprávě.

Hlavním důvodem je fakt, že extraligové kluby neměly se společností podepsanou smlouvu o reklamě. "Richard to měl na starosti a upozorňovali jsme ho na to," řekl další člen rady Milan Čanka.

Trenčínský odchovanec Lintner si během kariéry zahrál v NHL i KHL, ve Švédsku, Finsku či Švýcarsku. V dresu slovenské reprezentace se podílel na zisku historického zlata na MS 2002 a získal i bronz o rok později.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.