Hradec vyhrál derby a zůstal v poháru jediný neporažený

Hokejisté Hradce Králové otočili derby s Pardubicemi, v němž ve třetí třetině prohrávali už 3:5, zvítězili 6:5 v prodloužení a po dnešním programu 4. kola zůstali jediným neporaženým týmem Poháru Generali České pojišťovny. Bez bodu jsou naopak Brno a prvoligový Přerov.

Hradecká radost po výhře nad Pardubicemi.

Dynamo vedlo v utkání skupiny C na ledě Mountfieldu v úvodu druhé třetiny 2:0, ve 32. minutě už ale prohrávali hosté 2:3. Otočka se díky třem po sobě vstřeleným gólům povedla ale také jim. Na 5:5 vyrovnal v 57. minutě Kelly Klíma, jenž nasbíral tři body za dvě branky a nahrávku. Bitvu pak rozhodl v čase 63:55 Radek Smoleňák a Královéhradečtí tak uspěli v derby podruhé ve třech dnech.

Hokejisté Olomouce zvítězili v úterý na ledě Komety 4:2, v domácím prostředí přidali gól navrch. Po dvou bodech za gól a nahrávku zaznamenali v dresu vítězů Lukáš Kucsera a Jakub Navrátil. Brňané zůstali i po čtvrtém duelu v rámci letní přípravné soutěže bez bodu.

Ve skupině A vyhrála Sparta přesvědčivě na ledě Plzně 5:1. Pražané tak vrátili Západočechům domácí porážku, dvěma body za nahrávky k tomu pomohl obránce Jan Košťálek. Plzeň je poslední v tabulce, uhrála ze tří zápasů jen dva body.

"Na Kladně nám nevyšla druhá třetina, která z naší strany nebyla dobrá. Ve třetí už jsme hráli lépe, chtěli jsme se od ní odrazit. Chceme, aby to každým zápasem bylo lepší a formovali jsme výkony směrem ke startu extraligy. Gólový rozdíl byl díky výkonu brankáře Matěje Machovského. Zachytal výborně. Vysoká výhra nás povzbudí, navíc jsme předvedli zatím náš nejlepší výkon," uvedl pro web Sparty útočník Andrej Kudrna.

Ve druhém souboji skupiny na sebe narazila v Kladně mužstva, která se prohodila mezi elitou. Zatímco Rytíři po roce v extralize sestoupili, České Budějovice dosáhly kýženého postupu. Motor vedl na začátku třetí třetiny už 6:0, nakonec vyhrál 8:3. Závěr zápasu byl hodně nervózní a přinesl několik bitek.

Mladá Boleslav v "béčku" rozstřílela Liberec 8:2. Domácí tak poprvé bodovali, hattrickem se blýskl útočník Brandon Alderson. Osmadvacetiletý Kanaďan přišel po minulé sezoně z Trenčína. Litvínov stejným rozdílem deklasoval Karlovy Vary 6:0. Domácí vrátili Energii prohru 0:5 ze západu Čech, dva góly dal útočník Richard Jarůšek a čisté konto vychytal devatenáctiletý Šimon Zajíček.

Ve skupině D udolaly Vítkovice Přerov 1:0, přestože v úterý vyhrály na jeho ledě vysoko 7:1. Prvoligový Přerov stále nebodoval, rozhodl útočník Jan Hruška ve 38. minutě. Zlín porazil Třinec 4:0. Berani vrátili Ocelářům úterní prohru 2:5, hosté v čtvrtém duelu poprvé ztratili.

Hokejový Pohár Generali České pojišťovny, 4. kolo:
Skupina A:
HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 24. Suchý (Kodýtek, P. Straka) - 2. Zikmund (T. Pavelka), 23. A. Kudrna (Košťálek, Pech), 31. Tomášek (Košťálek, Rousek), 41. Dvořáček (Sukeľ), 60. Klimo (Říčka, Piskáček). Rozhodčí: R. Svoboda, Šindel - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:2. Diváci: 825.
Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice 3:8 (0:2, 0:3, 3:3)
Branky a nahrávky: 43. Bláha (Kehar), 50. Urban (Mikliš), 52. Urban (Račuk, Guman) - 1. Holec (Vydarený, Venkrbec), 12. M. Beránek (Toman, Christov), 26. Pýcha (Indrák, Raška), 27. M. Beránek (Karabáček, Slováček), 38. Christov (Michnáč, Slováček), 41. Venkrbec (Vydarený), 49. Plášil (Venkrbec, Raška), 60. Holec (Pýcha, M. Novák). Rozhodčí: Lacina, Pilný - Ganger, Klouček. Vyloučení: 11:12, navíc Hajný, Mikliš a Zajíc - Karabáček, Pavel a Michnáč všichni 10 min., Beránek 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 570.
1.Sparta4201115:107
2.České Budějovice3200114:106
3.Kladno210016:103
4.Plzeň301027:122
Skupina B:
BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 8:2 (3:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. Alderson (Jääskeläinen), 5. Alderson (A. Zbořil, Klikorka), 15. P. Kousal (Najman, Strnad), 29. R. Zohorna (Fillman, Bernad), 36. Fillman (Bernad), 41. Cienciala (R. Zohorna), 48. Strnad (P. Kousal, Klikorka), 49. Alderson - 27. Knot (Šmíd, Birner), 54. Hanousek (Rosandič). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 353.
HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 6:0 (3:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Zygmunt (Ščotka, Jícha), 7. Jarůšek (Březák, P. Zdráhal), 16. Mahbod, 45. Pospíšil (V. Hübl, Lukeš), 47. Havelka (L. Doudera, Jícha), 50. Jarůšek (Mahbod). Rozhodčí: Horák, Sýkora - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 379.
1.Karlovy Vary4201116:167
2.Liberec311019:125
3.Mladá Boleslav3100213:113
4.Litvínov210016:53
Skupina C:
HC Olomouc - HC Kometa Brno 5:2 (2:0, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Kucsera (Dujsík, Navrátil), 15. Kolouch (Kucsera), 21. J. Knotek (Ostřížek), 23. Navrátil, 26. Gřeš - 22. Střondala (Horký), 49. Mueller (Zaťovič). Rozhodčí: Dědek, Kika - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 950.
Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 6:5 v prodl. (0:1, 3:2, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Pilař (Sklenář), 27. Perret (Orsava), 32. Kelly Klíma, 50. Nedomlel (Lev, Kelly Klíma), 57. Kelly Klíma (Kevin Klíma), 64. Smoleňák (Zámorský, Cingel) - 13. Tybor, 25. Mandát (Svačina, Poulíček), 35. Mandát (Svačina, Poulíček), 42. Tybor (Kolář, R. Kousal), 44. Tybor. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 750.
1.Hradec Králové4310014:711
2Pardubice4201112:97
3.Olomouc4200213:146
4.Kometa Brno400044:130
Skupina D:
HC Vítkovice Ridera - HC Zubr Přerov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 38. J. Hruška (Lakatoš, Irgl). Rozhodčí: Kubičík, Obadal - Bryška, Hranoš. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 400.
PSG Berani Zlín - HC Oceláři Třinec 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Okál (Šlahař, Honejsek), 25. Dufek (Honejsek, Köhler), 27. Dobiáš (Gazda, Šlahař), 60. Šlahař (Köhler, Ondráček). Rozhodčí: Šír, Lederer - Mrkva, Hlavatý. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Diváci: 567.