Šílenost! Ve Švýcarsku zkoušejí hrát hokej s rouškami

16. srpna 2020 18:08 - Curych/Praha

Zapeklitý problém, jak začít novou hokejovou sezonu v době stále nekončící koronavirové pandemie, se pokouší řešit ve Švýcarsku poněkud svérázným způsobem. V první třetině přípravného duelu mezi týmy SCRJ Lakers a ZSC Lions měli všichni hráči roušky.

 

zsclions, Facebook

Hokejisté měli nařízeno mít roušky nasazené přes ústa a nos jen na střídačce, na ledě si je mohli sundat, což většina z nich také dělala, nicméně je měla jen lehce shrnuté pod bradou.

Experiment inicioval tým curyšských Lions. „Kontaktovali jsme Lakers dopředu a oni souhlasili, že budou na tom s námi spolupracovat. Momentálně i mezi kluby panuje velká solidarita," vysvětloval listu Blick týmový lékař ZSC Gery Büsser.

Podle něj je možné, aby hráči nastupovali s rouškami i v soutěžních zápasech, nicméně celá věc má podle něj jedno slabé místo.

„Podle mě je to celé realizovatelné, ale je tu jedna velká nevýhoda," poukazuje Büsser na fakt, že tím, jak se hráči potí, se zvlhčuje tkanina a znepříjemňuje jim dýchání. „Ale stálo to za pokus. Budeme však muset hledat jiná řešení," povzdechl si.

Tím není ani celoobličejový průhledný kryt, protože ten má otvory právě v oblasti úst. Další možností tak je oddělit jednotlivé hráče na střídačce vysokými plexiskly.

roj, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.