Litvínov - Ml. Boleslav 4:2 Hotovo. Litvínov slaví výhru i postup

19. srpna 2020 17:16 - Praha
(Aktualizováno: 19. srpna 2020 19:42)

Letní hokejový pohár Generali Česká Cup měl ve středu na programu jediný zápas, v němž ve skupině B porazil Litínov Mladou Boleslav 4:2. Severočeši se posunuli do čela tabulky a zajistili si postup. Dva góly vítězů dal devatenáctiletý útočník Přemysl Svoboda.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Právě Svoboda byl v páté minutě prvním úspěšným střelcem zápasu, vedení zajistil týmu Vervy krátce poté, co se domácí ubránili při prvním oslabení. První přesilovka jim pak šla o mnoho hůře. Nechali si během ní totiž dát hned dva góly, když jim nejdříve ujeli Ondřej Najman se zakončujícím Jakubem Strnadem a jen o 24 sekund později pak znovu i samotný Najman.

Alan Lyszczarczyk se postaral v 25. minutě o vyrovnání. Další obrat ve skóre pak přinesla úspěšná dorážka Pawla Zygmunta z 46. minuty. Závěr už pak Litvínovští zvládli. I díky tomu, že se 98 sekund před vypršením základní hrací doby prosadil podruhé v utkání Svoboda.

Přemysl Svoboda z Litvínova se raduje z gólu proti Mladé Boleslavi.

Ondřej Hájek, ČTK

Litvínov se tak stal po Spartě a Hradci Králové dalším jistým účastníkem čtvrtfinále. Stejně jako Verva mají deset bodů ve skupině také Karlovy Vary, o tři méně pak Liberec. Litvínov by o postup nepřišel ani v případě, že by po souhře výsledků ve čtvrtečním posledním kole došlo na minitabulku. Mladoboleslavští jsou ze hry o postup venku.

Hokejový Pohár Generali České pojišťovny, dohrávka 2. kola:
Skupina B:
HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. P. Svoboda (Látal), 25. Lyszczarczyk (Jurčík), 46. Zygmunt (Jícha, Březák), 59. P. Svoboda (Helt, Válek) - 10. J. Strnad (Najman), 11. Najman. Rozhodčí: Lacina, Pilný - Ganger, Klouček. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 417.
lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: