Rubriky:

Ostatní

Český hokej truchlí. Zemřel člen Síně slávy kladenského klubu Rys

27. listopadu 2020 15:14 - Praha

Smutná zpráva přišla v pátek z Kladna. Ve věku 88 let zemřel bývalý hokejový útočník Miroslav Rys, který s československým národním týmem získal v roce 1959 na domácím mistrovství světa bronzovou medaili. Kromě hokeje hrál Rys na nejvyšší úrovni i fotbal.

 

Profimedia.cz

„Zemřel po krátké nemoci," řekl kladenským klubovým stránkám o dvanáct let mladší bratr Miroslava Ryse Lubomír, rovněž bývalý kladenský hokejista.

V hokeji se Miroslav Rys dočkal na klubové úrovni hned dvou mistrovských titulů v československé nejvyšší soutěži. V ročníku 1954/55 odehrál sice za Rudou Hvězdu Brno (dnešní Kometa) jen tři zápasy, i tak byl ale členem mistrovského týmu.

Po návratu do rodného Kladna pomohl svému mateřskému celku k postupu do ligy a následně ji s ním v roce 1959 vyhrál. Za Kladno nastoupil ke 301 utkáním, vstřelil 153 gólů a je členem klubové Síně slávy.

https://www.facebook.com/OdRudeHvezdyKeKomete/posts/3442597172505284

Rys však byl sportovním obojživelníkem a kromě hokeje se na vrcholové úrovni věnoval i fotbalu. Za osm sezon odehrál coby obránce nebo záložník v prvoligovém Kladně téměř 200 zápasů.

Po okupaci v roce 1968 emigroval do Spojených států, kde ve fotbalu pokračoval za tým Sparta Chicago, který následně vedl jako trenér a později se stal i jeho prezidentem. Domů se vrátil pět let po sametové revoluci.

Miroslav Rys spolu s legendárním brazilským fotbalistou Pelém.

Profimedia.cz

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.