V sobotní exhibici v Kladně ožije souhra Nového s Jágrem

24. srpna 2011 15:58 - KLADNO

Jedinečná příležitost vidět opět po téměř 23 letech v jedné útočné formaci legendárního kanonýra Milana Nového a nejproduktivnějšího Evropana v historii NHL Jaromíra Jágra se v sobotu naskytne hokejovým fanouškům v Kladně. U příležitosti oslav Nového šedesátin budou k vidění i další hvězdy a ožít by měla i kdysi velmi úspěšná souhra tria Otakar Vejvoda - Pavel Patera - Martin Procházka.

 

www.hc-kladno.cz

Jubileum nejlepšího střelce historie českého hokeje Nového sice připadá až na 23. září, ale aby se na exhibici mohli představit i hokejisté působící v zámoří, odehraje se zápas již na konci prázdnin. A vedle oslavence se má po dlouhé době postavit Jágr, nová akvizice Philadelphie. Naposledy spolu hráli v dresu Kladna v sezóně 1988/89. "Říkal, že mám jen stát před bránou. Prý mi tam bude připravovat jeden puk za druhým," těšil se již v polovině července Nový.

Kromě Jágra a dvojnásobného mistra světa Nového, který se celkem šestkrát radoval z titulu mistra Československa a jako jeden z prvních českých hráčů okusil oficiálně i prestižní NHL, se v duelu Hvězdy Kladno - Legendy České republiky představí i další velké postavy českého hokeje.

Kladenský výběr povedou trenéři Bohumil Prošek, František Pospíšil, František Kaberle starší a Václav Slánský, kteří budou mít k dispozici vedle Nového a Jágra kompletní "blue line" Vejvoda - Patera - Procházka, která v minulosti udivovala souhrou v dresu Kladna a AIK Stockholm. Podepsala se i pod titul mistrů světa v roce 1996 ve Vídni.

Trenéři Gut s Havlem

Z dalších známých jmen to budou Vladimír a Jaroslav Kamešové, Radek Gardoň, Miroslav Hořava starší, František Kaberle mladší, Václav Sýkora a Jiří Dudáček.

Legendy České republiky přivedou na led trenéři Karel Gut s Janem Havlem. V týmu se představí mimo jiné Petr Bříza, Jiří Bubla, Jiří Šlégr, Bedřich Ščerban, Jiří Hrdina, Pavel Richter, Vladimír Martinec, Jiří Šejba, Bohuslav Šťastný a David Moravec. V druhé polovině utkání oblékne český dres i jubilant Nový.

Bohatý program akce s názvem "Fandíme Kladnu - utkání hokejových legend" odstartuje v 16 hodin zápasem přípravek Kladna a Slaného. Začátek hlavního exhibičního duelu, který se bude hrát na 3x15 minut, je naplánován na 17:30. Před utkáním i po jeho skončení bude autogramiáda, přestávky zpestří krasobruslařky z Kraso Kladno.

Vstupenky na exhibici jsou stále k dispozici. "Zatím jsme prodali přes 3500 vstupenek, počítáme s návštěvou kolem 5000 fanoušků," uvedl Roman Chvoj, manažer Slaného a Nového kamarád, který pomohl zápas zorganizovat. Vstupenky za 70 až 150 korun jsou nadále k dostání na zimních stadionech i v předprodejích v Kladně a ve Slaném.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: