Trenér Slovenska Vůjtek: Po první třetině turnaje jsem věděl, že obavy jsou liché

15. listopadu 2011 09:11

Slovensko jásá. Jeho hokejisté vyhráli Německý pohár, když porazili USA 2:0, Německo 6:3 a Švýcarsko 2:1. V médiích je veleben český trenér Vladimír Vůjtek. Přitom odjížděl do Německa plný obav.

 

Matthias Schrader, ČTK/AP

Kolik se vám omluvilo hráčů, s nimiž jste počítal?

Dost, víc, než jsem čekal. Z velké části to ale byly omluvy, kterým jsem rozuměl. Proto jsem si musel pomoci více hráči z české a slovenské extraligy. Otevřeně řeknu, že jsem měl z výsledku na naší první společné akci obavy. Po první třetině úvodního zápasu turnaje s Američany jsem už ale věděl, že byly liché.

Slovenská média pějí chválu na skvělé vztahy uvnitř týmu a vás jako trenéra přímo velebí. Přehánějí?

Chvála potěší vždycky, ale naslouchat se jí může jenom chvíli. Šlo přece jen o první přípravu na vrchol sezóny. Na mistrovství světa máme za úkol přeskočit dva státy, které jsou ve světovém žebříčku před Slovenskem, abychom se kvalifikovali na olympijské hry do Soči v roce 2014. Pokud jde o vztahy v týmu, mohu potvrdit, že byly výborné.

Čím vám imponovaly?

Hráči se k sobě chovali hodně kamarádsky. Líbil se mi jejich přístup, to, jak se hecovali, spolupracovali a doplňovali se.

Kteří hráči ve vašich očích obzvlášť obstáli?

Určitě brankáři Hamerlík z Třince a Hudáček z druholigového švédského Södertälje. Hamerlík dostal jediný gól ve dvou zápasech, Hudáček v jednom sice tři, ale bylo to od domácích Němců, kteří hráli výborně a dostali nás pod velký tlak. Chválil jsem i beky z ruské KHL.

Vladimír Kolář, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.