Kanada - ČR 1:5Hokejbalisté vypráskali Kanadu! O zlato se poperou se Slováky

St. John's

Čeští hokejbalisté vyhráli v semifinále mistrovství světa v St. John's nad domácí Kanadou 5:1 a útočí na třetí titul za sebou. Od 20:00 SELČ se v neděli utkají se Slovenskem, které zdolalo Portugalsko 4:3. České hokejbalistky podlehly v semifinále Slovensku 0:1 v prodloužení a téhož dne je čeká od 16:15 duel o bronz s USA.

Čeští hokejbalisté - ilustrační foto.

Svěřenci trenéra Drahomíra Kadlece získali nad Kanadou rychle dvoubrankové vedení. Už ve druhé minutě potrestal Penderovo vyloučení Kejř a ve čtvrté minutě překonal brankáře Luonga tečí Luxovy střely Bacovský. Češi měli převahu, ale Kanaďany držel Fabio Luongo, mladší bratr gólmana hokejistů Vancouveru Roberta Luonga.

Český náskok ve druhém dějství navýšili Kudela a Tyburec. Ve 36. minutě sice snížil Ryan, ale Češi se ubránili v oslabeních a při power play Kanady se prosadil vteřinu před koncem podruhé v utkání Bacovský. S osmi trefami je nejlepším českým střelcem na turnaji.

Kanaďané bouřili

Vzápětí Pender před vhazováním napadl Bacovského, který se kvůli možnému trestu na finále nechtěl prát. Hráče se pokusil odtrhnout gólman Heczko, kterému kanadský útočník poranil hlavu. Pender zranil i slovenského sudího Kraloviče, jenž skončil s poškozenými vazy v koleni v nemocnice.

„Vyhráli jsme, ale na konci byla zbytečná šarvátka, což zápas úplně pokazilo. Jsem rád, že jsme vyhráli, ale tohle sem vůbec nepatří," řekl serveru hokejbal.cz útočník Ondřej Kejř. „Řekli jsme si, že chceme začít aktivně, což se nám povedlo a nakoplo nás to. Od druhé třetiny jsme to sice neměli pod takovou kontrolou, ale zvládli jsme to a přidali další góly," dodal Kejř.

Hokejbalistky zabojují o bronz

Zatímco hokejbalisté budou útočit na 10. mistrovství světa na celkově čtvrtý titul, hokejbalistky mohou i na čtvrtém světovém šampionátu získat bronz. Vyrovnaný souboj s úřadujícími mistryněmi Slovenkami rozhodla až v páté minutě nastavení Ihnaťová.