Česká republika - Německo 9:5 Čeští hokejoví veteráni porazili Německo

5. dubna 2014 19:21 - České Budějovice

Čtrnáct branek a vítězství českých veteránů dnes viděli diváci v českobudějovické Budvar areně, kde se po dvanácti letech utkali bývalí úspěšní hokejisté České republiky a Německa. Největší zásluhu na výhře domácích 9:5 měl Jiří Zelenka, který se stejně jako Lorenz Funk zapsal mezi střelce třikrát. Oba dokázali skórovat dvakrát za jedno střídání.

Dva a půl tisíce diváků potěšilo hned deset bývalých hráčů Českých Budějovic, s kapitánským céčkem nastoupil stříbrný olympijský medailista ze Sarajeva Vladimír Caldr. Trenér Jan Havel měl k dispozici i olympijského vítěze z Nagana Františka Kučeru nebo světové šampiony Oldřicha Válka a Radka Bělohlava.

Německý dres oblékli také hráči s českými kořeny Jan Benda, Martin Ančička a Kamil Ťoupal, který si zahrál proti svému bratru Radkovi v barvách českého týmu.

České mužstvo předvádělo od začátku pěkné kombinace na jeden dotek a často se dostávalo do přečíslení. Hosté v závěru přidali na bojovnosti a snížili na přijatelný výsledek.

Hokejové utkání legend v Českých Budějovicích:
Česká republika - Německo 9:5 (5:0, 3:2, 1:3)
Branky: 3., 20. a 24. Zelenka, 11. Bednařík, 11. Žemlička, 13. R. Ťoupal, 26. F. Turek, 30. Kucharčík, 44. Bělohlav - 32., 41. a 42. Funk, 38. Oswald, 54. Abstreiter.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.