Avangard Omsk bude potřetí trénovat problémový Fin Summanen. Opět střídá českého kouče

6. dubna 2014 12:08 - Omsk

Vedení hokejového Avangardu Omsk potvrdilo, že tým bude potřetí trénovat Raimo Summanen. Finský kouč podepsal s čerstvým vítězem Poháru naděje pro týmy, které nepostoupí do play off KHL, roční kontrakt.

 

www.khl.ru

Summanen, dvaapadesátiletý bývalý hokejista se zkušenostmi z NHL, tak v roli plnohodnotného hlavního kouče nahradí Miloše Říhu. Český trenér byl v březnu odvolán po necelé sezóně ve funkci.

Někdejší kouč finské reprezentace Summanen poprvé působil v Omsku v letech 2010 a 2011. Jeho kontroverzní angažmá, během nějž měl údajně spory s hráči včetně tehdejší největší hvězdy týmu Jaromíra Jágra, skončilo v průběhu rozehraného play off.

Do týmu se Summanen vrátil zhruba o půl roku později, když v prosinci 2011 střídal odvolaného Čecha Rostislava Čadu. Po skončení sezóny Fin prodloužil s vedením klubu kontrakt, ale o necelý měsíc později jej v červenci 2012 nečekaně vypověděl.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.