Živě

Hokejového čaroděje nikdo v NHL nechtěl. Strhne se teď o něj rvačka?

21. března 2015 11:22 - Oxford/Praha

Malý velký hokejista. Amerického útočníka Austina Czarnika v seznamech draftovaných hráčů nenajdete. Jeho skvělý kousek, jenž předvedl v utkání zámořské univerzitní ligy, by z něj ale mohl pro týmy v NHL brzy udělat horké zboží.

Jméno dvaadvacetiletého amerického hokejisty týmu Miami Redhawks silný zvuk nemá, přesto je pravděpodobné, že na sebe Czarnik nedávným představením v zápase proti Denveru stáhl pozornost nejednoho týmu v NHL. Před svým výstavním gólem puk držel nevídaných 14 sekund.

Šikovný Američan se během celé své kariéry pyšnil nadprůměrnou produktivitou, dařilo se mu i v mládežnické reprezentaci, draft NHL ho ale minul. Pravděpodobně také kvůli jeho „nehokejové" fyzické konstituci – měří 175 cm a jeho váha se drží kolem 75 kilogramů. Příběhy úspěšných hokejistů nevelkého vzrůstu už však psali mnozí jiní.

Czarnik se na výhře týmu z Miamské univerzity v americkém Oxfordu podílel ještě jednou gólovou přihrávkou. Redhawks přehráli Denver 6:3.

md, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.