Nulové Vítkovice. Finům stačily dvě trefy k výhře

22. září 2015 20:37 - Ostrava

Hokejovým Vítkovicím evidentně zvlhl střelecký prach. Doma se gólově neprosadili už proti Chomutovu v extralize (0:3), teď na to navázali v úvodním utkání v prvním kola play off Ligy mistrů proti finskému celku Tappara Tampere. Hostům tak stačilo dvakrát přesně zamířit, aby si k odvetě odvezli nadějnou výhru 2:0.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

„Ve hře žádný rozdíl nebyl, v zakončení ale obrovský," litoval vítkovický kapitán Jiří Burger. Sám mohl ve třetí části minimálně snížit, když byl u pravé tyčky sám na střelu i dorážku. Ale nedal a jen tak podtrhl vítkovickou nemohoucnost. „V obou případech jsem trefil tyčku. Tohle měl být jednoznačně gól," líčil Burger.

Vítkovice držely s favorizovaným soupeřem krok celkem v pohodě. Hrály i sedm přesilových her. Jenomže když už se dostali do zakončení, finský gólman Mika Noronen jejich příležitosti s lehkostí likvidoval. „Ubráněná oslabení a výborný výkon brankáře byly klíčem k naší výhře. Ale nerodila se lehce. Domácí hráli dobře," složil Vítkovicím kompliment kouč Jussi Tapola.

„V brankáři to asi nebylo. Když to nepadá, tak to prostě nepadá. Musíme zabrat už na tréninku. I tam to občas docela vázne," popisoval Michael Vandas, který čekal, že ve hře obou týmů bude větší rozdíl minimálně v bruslení. „Přehrávali jsme je, chybí nám jenom ty góly. Čekal jsem, že to z jejich strany bude o dost rychlejší. Povídá se o finské lize, že se tam hodně bruslí, nevím, možná se šetřili," líčil slovenský útočník.

Zda tomu tak opravdu bylo, se Vítkovice přesvědčí za dva týdny v odvetě. „Kdybychom dnes hráli extraligový zápas, tak to v závěru otevřeme. Ale tohle je bitva o dvou dílech a stav nula dva je pořád hratelný. Proto jsme nebláznili," upozornil vítkovický kouč Jakub Petr. „Finové tolik šancí neměli, nekompromisně ale zakončovali. Věřím, že si šance vypracujeme i tam, jen se musíme do té doby naučit je proměňovat," pověděl Petr.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní