Rubriky:

Ostatní

Geny se nezapřou. Ovečkin zářil při basketbalu a pomohl dětem s mozkovou obrnou

4. června 2016 11:32 - Moskva

V NHL platí za jednoho z nejlepších kanonýrů, vždyť ve třech posledních sezónách pokaždé nasázel minimálně padesát branek. Ruský hokejový útočník ale v Moskvě ukázal, že parádně mu to jde i s basketbalovým míčem.

 

Maxim Shemetov, Reuters

Geny se prosté nezapřou. Vždyť Ovečkinova maminka Taťjana je bývalou basketbalistkou, která se sovětskou reprezentací získala dvě zlaté medaile z olympijských her, jednou se stala mistryní světa a hned šestkrát mistryní Evropy.

Její syn se jen týden po skončení hokejového světového šampionátu, na němž se sbornou vybojoval v Moskvě bronz, již druhým rokem zúčastnil charitativního basketbalového utkání, jehož výtěžek putoval dětem trpícím mozkovou obrnou. A hvězda Washingtonu zářila i na palubovce.

Ovečkin jako kapitán vedl tým v zelených dresech, soupeřem mu byl mančaft složený okolo Andreje Kirilenka, bývalého hvězdného ruského basketbalisty, jenž se prosadil i v NBA.

Ovečkinovi aplaudovali fanoušci i spoluhráči hned několikrát. Zejména při úspěšných pokusech za tři body, ale i tehdy, když se blýskl obrannými zákroky. I díky němu nakonec zelení zvítězili 76:71.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.