Rubriky:

Ostatní

Hokejová legenda Golonka je po operaci srdce

15. července 2016 10:44 - Bratislava

Bývalý československý hokejový reprezentant Jozef Golonka (78) se v Bratislavě porobil operaci srdce, při které mu byl voperován bypass. Podle informací slovenských médií je jeho stav stabilizovaný.

 

Profimedia.cz

Operace se uskutečnila v bratislavském Národním ústavu srdečních a cévních nemocí, kde se před několika měsíci podrobil operaci srdce také slovenský premiér Robert Fico. „Jozef Golonka absolvoval operaci srdce tento týden ve středu. Jeho stav je stabilizovaný, komunikuje s okolím," uvádí se v oficiálním prohlášení ústavu.

Golonka odehrál v československé reprezentaci 134 utkání a vstřelil 82 gólů. Je držitelem stříbrné medaile ze zimních olympijských her 1968 v Grenoblu a bronzové medaile ze ZOH 1964 v Innsbrucku, tří stříbrných a tří bronzových medailí z mistrovství světa.

V nejvyšší československé soutěži odehrál 330 utkání a dosáhl 298 branek. Je členem Síně slávy IIHF a Síně slávy slovenského, českého i německého hokeje. V sezóně 1996/1997 byl trenérem slovenské hokejové reprezentace.

ivi (Bratislava), Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.