Rubriky:

Ostatní

Živě

Bližňák se v Lize mistrů uvedl vítězným gólem. Chtěli jsme ale tři body, mrzí libereckého útočníka

22. srpna 2016 16:54 - Liberec

Slovenský útočník Mário Bližňák zařídil hokejistům Liberce v zápase s norským klubem Lörenskog IF dvoubodový zisk do tabulky základní skupiny Ligy mistrů. Parádně se tak uvedl ve svém prvním ostrém soutěžním duelu v dresu Bílých Tygrů.

 

Radek Petrášek, ČTK

V létě jste přišel do Liberce z Plzně. Čeká vás zápisné za premiérový gól v novém působišti, navíc v Lize mistrů?

Jestli bude nějaký požadavek na zápisné, na to se musím zeptat pokladníka. Samozřejmě vstřelená branka těší a hlavní bylo vítězství 4:3 v prodloužení. Radim Šimek mi krásně nahrál na vítězný gól. Jsme rádi za dva body, ale měli jsme na dosah tři. Chyběly nám k tomu tři vteřiny v závěru řádné hrací doby. Ligu mistrů jsem předtím nikdy nehrál, jen European Trophy. Je to něco podobného, i když Liga mistrů bude víc prestižní. Vím, že Liberec loni uspěl a chceme to zopakovat i letos.

Jak vnímáte fakt, že z kádru Bílých Tygrů odešli před sezónou špičkoví útočníci Řepík, Bakoš, Vampola, Valský a doslova pár dní před startem evropské soutěže i Birner?

Je to pro nás velká ztráta. S nimi takříkajíc zmizelo hodně gólů. Ale nastává nová sezóna a nemůžeme se ohlížet, jaká byla ta minulá. Všechny týmy i hráči začínáme od nuly a každý musíme makat.

Našli jste si z úvodního zápasu s norským soupeřem nějaké ponaučení?

Diktovali jsme tempo hry, ale udělali jsme zbytečné tři chyby a z nich inkasovali tři góly. Dvakrát jsme kapitulovali pár vteřin před koncem třetiny, to by se nám stávat nemělo. Určitě si to rozebereme. Během zápasu s Lörenskogem jsme vymýšleli různé žabky a nahrávky místo střelby. Měli bychom hru zjednodušit a vyvarovat se i nedisciplinovanosti.

Jak se chystáte na páteční zápas s TPS Turku?

Jejich hru jsme ještě neanalyzovali, ale předpokládám, že to bude bruslařsky i herně silný tým. Přece jen to je finský celek a zápasy s nimi nejsou nikdy lehké. Musíme se připravit tak, abychom obstáli a mohli pomýšlet na postup ze skupiny, což je naším cílem.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.