Rubriky:

Ostatní

I nájezdy ukázaly na naši špatnou produktivitu, posteskl si liberecký trenér Pešán po prohře s TPS Turku

26. srpna 2016 23:52 - Liberec

Tři body ze dvou vystoupení na domácím ledě vytěžili hokejisté Liberce v dosavadním průběhu Ligy mistrů. V obou případech nestačila v liberecké Areně na určení vítěze řádná hrací doba. S norským Lörenskogem český šampión vyhrál 4:3 po prodloužení, s finským TPS Turku prohrál 1:2 až po samostatných nájezdech.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Odehráli jsme další bojovný zápas s výborným soupeřem, který byl herně organizovaný a vybavený hokejovými dovednostmi," shrnul bitvu liberecký trenér Filip Pešán. „Po první ne zrovna přesvědčivé první třetině jsme se dostali do hry. Byli jsme hladoví po vyrovnávacím gólu, což se nám povedlo," líčil kouč. Nakonec brali Bílí Tygři ale jen bod. „Naše produktivita je špatná, důkazem byly samostatné nájezdy," zmínil trenér penaltové rozuzlení ve prospěch finského celku.

Pešán si je vědom největších nedostatků i rezerv týmu. „Zatím není nikdo, kdo by zápas rozhodl na naši stranu," pojmenoval zřejmě největší slabinu. V Liberci už jen vzpomínají na loňská galapředstavení útočných opor Birnera, Řepíka, Bakoše i Vampoly při cestě za titulem. „Určitě nám chybějí jejich góly. Ale troufnu si tvrdit, že doba Michala Bulíře a dalších přijde. Musíme být trpěliví. Herní tvář nemáme špatnou. Jsme týmem bojovníků, mužstvo nevypustí jediný kotouč. Dáváme ale málo gólů, což je společným jmenovatelem od přípravných zápasů po Ligu mistrů," uvažoval Pešán. „Utkání často končí rozdílem jediné branky a jazýčkem na vahách bývá, jestli jsme schopní proměnit přesilovku pěti proti třem nebo čtyř proti třem, nebo nejsme," přemítal trenér českého mistra.

Jediný gól Liberce proti TPS Turku vstřelil obránce Tomáš Mojžíš, který přišel do severočeského týmu v průběhu minulé sezóny právě z tohoto finského klubu! Vyrovnal na 1:1 a vynutil si tak prodloužení. „Branka v takhle prestižním zápase potěší, ale větší radost bych měl z vítězství. Škoda, že můj gól nepomohl ke třem ani ke dvěma bodům. Celkově to byl kvalitní souboj, oba celky hrály dobře, i když se tam občas vyskytly individuální chyby. Gólů moc nepadalo, a tak tajenku musely rozluštit až samostatné nájezdy," líčil zkušený bek.

Liberec čekají 2. září a 6. září těžké odvety v Norsku a Finsku. Ve skupině je zatím pořadí: 1. Turku 5, 2. Liberec 3, 3. Lörenskog 1. „Věřím, že postoupíme," prohlásil Mojžíš s vědomím, že do další fáze Ligy mistrů půjdou první dva celky po odehrání všech zápasů ve skupině.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní