Liberec - Färjestad 4:1Tygři skolili Färjestad, k postupu do osmifinále Ligy mistrů mají blíž

10. Bartovič 1 : 0
23. Jelínek 2 : 0
24. Lakatoš 3 : 0
29. Persson 3 : 1
48. Bartovič 4 : 1

Liberec

Liberečtí hokejisté mají nakročeno do osmifinále Ligy mistrů! Úřadující český šampión porazil v úterním úvodním duelu 1. kola play off švédský Färjestad 4:1 a před odvetou v Karlstadu (11. října) má slibné vyhlídky na postup.

Střelec prvního libereckého gólu Milan Bartovič (vlevo) a Daniel Špaček (vpravo).

Bílí Tygři si v první třetině vypracovali několik dobrých příležitostí. Ordoš ani dosud nejlepší střelec Liberce v Lize mistrů Svačina však na Steena v brance nevyzráli. Domácí se dočkali až v 11. minutě. Bartovič se dostal do samostatného úniku a švihem pod víko nedal švédskému gólmanovi šanci. Färjestad se k ohrožení Willa dostával v úvodní dvacetiminutovce jen zřídka a do kabin tak odcházeli spokojenější Severočeši.

Pro vývoj utkání byla důležitá prostřední dvacetiminutovka, v níž Tygři protivníkovi odskočili. Stránský nejprve předložil puk Jelínkovi a ten bekhendem rozvlnil síť. Hned o minutu později v přesilovce zase protlačil puk do sítě Lakatoš a s hosty mohlo být dokonce ještě hůř. Jelínek sklepl ze vzduchu puk za Steenova záda, rozhodčí ale gól neuznali pro hru vysokou holí.

Domácí hráli pozorně v obraně, jednu z mála chyb však v polovině střetnutí potrestal Persson, jenž procedil kotouč mezi Willovými betony. Tygři však obrat v zápase nepřipustili. Vitáskovu střela sice ještě zastavila tyč, v závěrečné části se však domácí čtvrté branky již dočkali. Ve vlastním oslabení ujel Bartovič a dělovkou do horního růžku nedal Steenovi žádnou šanci.

Fanoušci, kterých dorazilo do ochozů Home Credit Areny téměř čtyři tisíce, si hlasitě žádali "bůra", a málem byli vyslyšeni. Ordoš však orazítkoval pouze brankovou konstrukci. I tak si ale Liberečtí povezou do odvety ve Švédsku nadějný náskok.

Hokejová Ligy mistrů - 1. kolo play off; 1. zápas:
Bílí Tygři Liberec - Färjestad BK 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Bartovič, 23. P. Jelínek (J. Stránský), 24. Lakatoš (Svačina), 48. Bartovič - 29. L. Persson (J. Persson, Svensson). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.), Hejduk - Lhotský, Ondráček (všichni ČR). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3845.
Liberec: Will - Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Mojžíš, Pyrochta, Havlín - Lakatoš, P. Jelínek, Krenželok - Svačina, Mikyska, Radivojevič - Bartovič, Bližňák, D. Špaček - J. Stránský, Vantuch, Ordoš. Trenéři: Pešán a Mlejnek.
Färjestad: Stéen - Wikstrand, Nygren, Holös, Tollefsen, Enok, Grundel - Gulaš, Asplund, Aslund - Jämtin, Stapleton, M. Nilsson - J. Persson, L. Persson, Svensson - Johansson, Ryno, Nygard. Trenér: L. Carlsson, A. Karlsson a Pennerborn.
Postoupí do osmifinále hokejové Ligy mistrů Liberec, nebo Färjestad?