Kanada - Lotyšsko 10:2Kanaďané rozdrtili outsidera z Lotyšska, prestižní duel urval výběr USA

Na světovém šampionátu hokejistů do 20 let zůstávají suverénní domácí Kanada a Spojené státy americké, které čeká v sobotu od 21:30 SEČ souboj o první místo. Kanaďané rozdrtili outsidera Lotyšsko 10:2, pěti body za čtyři branky a jednu asistenci zazářil Taylor Raddysh.

Lotyšský brankář Mareks Mitens zasahuje před Pierrem-Lucem Duboisem z Kanady.

Američané zdolali Rusko 3:2 a rozhodující náskok získali ve druhé třetině Colin White s Troyem Terrym. V 38. minutě už jen zkorigoval výsledek nejproduktivnější hráč turnaje Kirill Kaprizov. Na kontě má ze tří duelů osm bodů a s pěti trefami je společně s Raddyshem i nejlepším střelcem.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Kanadě:
Skupina B (Toronto):
Rusko - USA 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Urakov (Trenin, Zborovskij), 38. Kaprizov (Rykov, Vorobjov) - 5. Keller (Anderson, Fitzgerald), 25. White (McAvoy, Keller), 32. Terry (Foley, Laczynski). Rozhodčí: Stricker (Švýc.), Salonen - Suominen (oba Fin.), Vanoosten (Kan.). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 13 759.
Lotyšsko - Kanada 2:10 (0:3, 1:5, 1:2)
Branky a nahrávky: 38. Krastenbergs (Tralmaks, E. H. Jansons), 48. Dzierkals - 11. Barzal (Myers), 12. Roy (Myers, Clague), 20. Raddysh (Chabot, Strome), 30. Raddysh (Strome, Dubois), 33. Raddysh (Joseph, Clague), 33. Barzal (Raddysh, Clague), 34. Cirelli (Dubé, Speers), 35. McLeod (Strome, Fabbro), 43. Raddysh (Juulsen, Joseph), 59. Gauthier (Dubois, Strome). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Lemelin (USA) - Fluri (Švýc.), Goljak (Běl.). Vyloučení: 7:10. Využití: 0:3. V oslabení: 1:1. Diváci: 13 796.