Rubriky:

Ostatní

Na starém zimáku chce Sparta dobýt Evropu! Nesmíme být přehnaně podělaní, velí Kalous

7. února 2017 10:47 - Göteborg

Během své cesty play off už vyřadili řadu zvučných týmů, nyní ale na hokejisty Sparty čeká patrně ten nejsilnější. Ve švédském Göteborgu se proti domácí Frölundě (od 19:05, vysílá Sport1, on-line reportáž na Sport.cz) pokusí stát se prvním českým mužstvem, které by Ligu mistrů vyhrálo.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Respekt ze soupeře? Pochopitelně, vždyť Frölunda v posledních dvou letech vždy došla do finále Ligy mistrů a loni ji dokonce vyhrála. Strach ale sparťané z úřadujícího švédského mistra nemají. „Zcela určitě nás čeká nejtěžší soupeř, kterého jsme v sezóně potkali. Ale i my máme ohromnou sílu a cítím velkou šanci na výhru," tvrdil útočník Petr Vrána, který věří, že stihne vyléčit poraněná třísla, kvůli kterým nedokončil nedělní zápas s Chomutovem.

„Jenom mě mrzí, že nemůžeme hrát v Praze," posteskl si Vrána, že domácí prostředí má kvůli více získaným bodům v sezóně Ligy mistrů Frölunda. Hrát se ale nebude v moderní aréně Scandinavium, kde už probíhají přípravy na čtvrteční start Švédských hokejových her, nýbrž v padesát let starém zimáku Frölundaborg, který pojme jen šest tisíc fanoušků. Spartu bude na vyprodaném stadiónu povzbuzovat i okolo 350 fanoušků z Česka.

„Nesmíme být přehnaně nervózní a podělaní. Není na místě mít obavy, ověřili jsme si totiž, že proti silným a špičkovým týmům hrát umíme," připomínal trenér Jiří Kalous vyřazení Bernu, Oulu, HV 71 nebo Växjö.

Bez ohledu na výsledek finále si Sparta v Lize mistrů vydělala 2,8 miliónu korun, v případě dnešní výhry by zinkasovala další milión. „O to nám ale nejde. Hrát finále takové soutěže se vám může podařit jen jednou v kariéře. Prestiží se sice té fotbalové nevyrovná, i přesto by ale bylo celkové vítězství obrovským úspěchem. Pro nás i celý český hokej," uvědomuje si Vrána.

Jan Škvor (Göteborg), Sport.cz

Vyhraje Sparta jako první český tým v historii hokejovou Ligu mistrů?


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní