Rubriky:

Ostatní

Bývalý mistr světa definitivně končí s hokejem

8. února 2017 17:15 - Toronto
(Aktualizováno: 8. února 2017 17:47)

Definitivně řekl hokeji sbohem. Český útočník Martin Havlát se už nebude snažit o návrat na led. Zraněné koleno ho příliš limituje, a proto se rozhodl skrz web NHLPA oznámit konec kariéry.

 

Milan Malíček, Právo

Pětatřicetiletý Havlát odehrál 790 zápasů v NHL, v níž od roku 2000 hájil barvy Ottawy, Chicaga, Minnesoty, San Jose, New Jersey a St. Louis. Právě v týmu Blues odehrál v listopadu 2015 své poslední utkání v kariéře. Působení v St. Louis po pouhých dvou zápasech vzdal kvůli přetrvávající bolesti třísel.

Poslední pokus o restart kariéry uskutečnil bývalý juniorský a seniorský mistr světa v Brně, kde hokejově vyrůstal. Od loňského prosince trénoval s Kometou, ale v týdnu před plánovaným startem v extralize koncem ledna se znovu ozvala bolest třísel. "Když se to stalo, věděl jsem, že si to konečně musím přiznat: s hokejem je konec," uvedl Havlát na webu NHLPA.

Velký talent českého hokeje Havlát se v roce 2000 stal nejprve juniorským mistrem světa a další zlato získal o několik měsíců později i na seniorském šampionátu v Petrohradu. V roce 2011 si ještě odvezl bronz z mistrovství světa na Slovensku. Zahrál si také na olympijských hrách v Salt Lake City 2002 a ve Vancouveru 2010.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní