Rubriky:

Ostatní

Legendární český brankář oceněn na Slovensku! Domácí hvězda ceremoniál bojkotovala

6. března 2017 20:22 - Košice

Někdejší vynikající český hokejový brankář Jiří Holeček se dočkal na Slovensku pocty. Před nedělním ligovým zápasem mezi Košicemi a Zvolenem vyvěsili pod strop Steel arény repliky dresů kvarteta bývalých osobností východoslovenského klubu. Spolu s Holečkem se akce zúčastnili i další ocenění, další pražský rodák a útočník Bedřich Brunclík, Ján Selvek a Igor Liba, další zářivá hvězda košického hokeje Vincent Lukáč však společný ceremoniál odmítl!

 

Vlastimil Vacek, Právo

„V životě jsem neslyšel, že by vyvěšovali pět dresů najednou. Hala v Košicích stojí 11 let, sezónu co sezónu měl jít vzhůru jeden dres. Ne takhle, že bez zvážení najednou vyvěsí pět dresů a hotovo. Takovou poctu si nepřeji," citoval na svém serveru slovenský deník Šport legendárního útočníka a dvojnásobného mistra světa, který je znám svými kritickými názory na současný slovenský i košický hokej.

Třiašedesátiletý Lukáč již dříve avizoval, že si přeje vlastní patnáctiminutový ceremoniál. „Chci tak mnoho? Kariéra legendy je celoživotní dílo," vysvětlil Lukáč svůj postoj. „Můžete postavit Jágra a čtyři další vedle něho?"

Dvaasedmdesátiletého Holečka, trojnásobného světového šampióna, jenž v Košicích působil v letech 1963 - 1973, Lukáčova absence mrzela. „Je mi to líto. S Vincem jsme byli kamarádi, potkali jsme se v sezóně, kdy já jsem tady končil a on začínal. Vnímal jsem ho jako svého syna, kterého jsem uváděl do světa dospělých, a dost jsem si ho oblíbil. Těšil jsem se na něho, proto mě (jeho neúčast) mrzí," vykládal populární Fakír.

V pražské Spartě, kam Holeček přestoupil z Košic, se mu již pocty v podobě vyvěšení dresu po vzoru zámořské NHL dostalo v roce 2004 u příležitosti stého výročí založení klubu. Finalista Kanadského poháru a medailista z olympijských her v letech 1972 a 1976 je rovněž členem Síně slávy českého i světového hokeje.

mm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní