Rubriky:

Ostatní

Frka, Noska a Hronka dělí jedna výhra od Calder Cupu

10. června 2017 08:23 - Syracuse

Hokejisté Grand Rapids s Martinem Frkem a Tomášem Noskem v sestavě a Filipem Hronkem mezi nehrajícími náhradníky zvítězili ve 4. finále nižší zámořské AHL na ledě Syracuse 3:2. Griffins vedou v sérii 3:1 na zápasy a jediná výhra je dělí od zisku Calderova poháru. Rozhodnout mohou už v noci na neděli, kdy se hraje od 1:00 SELČ opět v domácím prostředí Crunch.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V případě triumfu Grand Rapids se rozšíří počet českých držitelů Calderova poháru z dosavadních 27 na 30. Mezi tahouny Griffins patří útočníci Tomáš Nosek a Martin Frk. V kádru farmářského týmu Detroitu je také obránce Filip Hronek, který nastoupil dosud v play off jen ve dvou zápasech druhého kola proti Chicagu Wolves.

Hosty dostal do vedení v polovině úvodního dějství Ben Street a trefami v 18. a 31. minutě pak zařídil už tříbrankový náskok Grand Rapids Dan Renouf. Hned za 72 sekund skóroval domácí Yanni Gourde a ve 48. minutě snížil na rozdíl jediné branky Michael Bournival, ale porážku už Crunch s obráncem Dominikem Mašínem neodvrátili.

Finále nižší zámořské hokejové AHL - 4. zápas:
Syracuse - Grand Rapids 2:3 - stav série 1:3.
ČTK, Sport.cz

Zrušit