Rubriky:

Ostatní

Šatan novým generálním manažerem slovenské reprezentace

29. června 2017 15:51 - Bratislava

Kapitán mistrů světa z roku 2002 Miroslav Šatan (42) se stal novým generálním manažerem slovenské hokejové reprezentace. Nahradil tak Róberta Švehlu. V sídle Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH) podepsal Šatan ve čtvrtek roční smlouvu platnou od 1. července 2017 s roční opcí.

 

Ivan Vilček, Právo

„Jsem moc rád, že Miro souhlasil s naší nabídkou. Věříme, že je to ta nejlepší možnost pro slovenský hokej," řekl po podpisu smlouvy prezident SZLH Martin Kohút. Šatan předstoupí před novináře v pátek.

Očekává se, že nový generální manažer v nejbližších dnech oznámí jména nových reprezentačních trenérů a členů realizačních týmů ve všech kategoriích. Podle slovenských médií by se novým trenérem reprezentačního áčka měl stát kouč ze zahraničí.

Šatan začal s hokejem v Topoľčanech, pak pokračoval v Dukle Trenčín. V roce 1993 ho draftoval Edmonton Oilers, kde však nikdy nehrál. V NHL oblékal dres Buffalo Sabres, New York Islanders, Boston Bruins a Pittsburgh Penguins, s nimiž v roce 2009 získal Stanley Cup.

V KHL hrál za Dynamo Moskva a Slovan Bratislava. Ve slovenském národním mužstvu získal Šatan všechny medaile, které dosud Slovensko v nejvyšší kategorii získalo (zlato, dvakrát stříbro a bronz). Je historicky nejlepším slovenským střelcem.

Roli generálního manažera si vyzkoušel na loňském Světovém poháru, kde sestavoval tým Evropy. Ten se nakonec dostal až do finále, kde podlehl Kanadě.

Ivan Vilček (Bratislava), Sport.cz, Právo

Zrušit