Rubriky:

Ostatní

Liga mistrů láká větší kvalitou i finančními příjmy. Podaří se navázat na úspěch Sparty?

15. srpna 2017 20:02 - Praha

Navázat na pražskou Spartu, která v uplynulé sezóně dokráčela až do finále, by chtěly v nadcházejícím, už čtvrtém ročníku hokejové Ligy mistrů čtyři české týmy, které se evropské soutěže zúčastní. Ředitel extraligy Josef Řezníček věří, že mistrovská Kometa Brno, Liberec, Hradec Králové i Třinec nejsou v konkurenci vyspělých evropských konkurentů bez šance.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Minulý ročník byl výjimečný zejména výkony Sparty. Pro naši extraligu a vlastně celý český hokej to byla obrovská reklama. Ukázalo se, že máme týmy, které jsou schopné v Lize mistrů konkurovat a třeba ji i jednou vyhrát," prohlásil Řezníček na tiskové konferenci.

„Věřím, že mužstva, která budou startovat nyní, na Spartu mohou navázat a mají dostatečně široké kádry na to, aby se dokázala v soutěži prosadit," pokračoval ředitel domácí extraligy.

Výkonný ředitel Ligy mistrů Martin Bauman si přeje, aby se soutěž stala tou nejlepší hokejovou v Evropě. Dopomoct by tomu měly i vyšší finanční odměny pro zúčastněné týmy. V příští sezóně si rozdělí 1,54 miliónu eur, na vítěze čeká 300 tisíc eur. Prize money by navíc měly každým rokem stoupat, v ročníku 2022/23 dosáhnou 3,46 miliónu eur (z toho 720 tisíc eur pro šampióna).

Program českých zástupců v základních skupinách LM: 
Skupina B: 
24.8. Stavanger (Nor.) - Kometa Brno
26.8. KalPa Kuopio (Fin.) - Kometa Brno
31.8. Kometa Brno - KalPa Kuopio
2.9. Kometa Brno - Stavanger
3.10. Kometa Brno - Malmö (Švéd.)
10.10. Malmö - Kometa Brno
Skupina D:
25.8. Třinec - Esbjerg (Dán.)
27.8. Třinec - Mannheim (Něm.)
31.8. Mannheim - Třinec
2.9. Esbjerg - Třinec
3.10. HV 71 (Švéd.) - Třinec
10.10. Třinec - HV 71
Skupina E:
24.8. Liberec - Växjö (Švéd.)
26.8. Liberec - Cardiff (Brit.)
31.8. Cardiff - Liberec
2.9. Växjö - Liberec
3.10. Liberec - Davos (Švýc.)
11.10. Davos - Liberec
Skupina F:
24.8. Hradec Králové - TPS Turku (Fin.)
26.8. Hradec Králové - Nottingham (Brit.)
31.8. Nottingham - Hradec Králové
2.9. TPS Turku - Hradec Králové
4.10. Hradec Králové - Bern (Švýc.)
10.10. Bern - Hradec Králové

Oproti uplynulé sezóně se počet účastníků v Lize mistrů snížil ze 48 na 32, nově se týmy do základní skupiny kvalifikovaly jen na základě výsledků dosažených ve svých domácích soutěžích. Soutěž by tak měla být kvalitnější.

„Máme obhájce vítězství, vítěze Kontinentálního poháru, třináct mistrů jednotlivých zemí, dva vítěze základní části, pět týmu ze druhých míst, pět finalistů a pět semifinalistů," vypočítal Baumann.

Maximálního počtu pěti kvalifikovaných týmů dosáhlo na základě výsledků z posledních tří ročníků Ligy mistrů Švédsko a Finsko, Češi stejně jako Švýcaři vyšlou do akce čtyři zástupce.

Všechny čtyři české mančafty čekají na konci srpna resp. na přelomu srpna a září dva venkovní duely během tří dnů. Kvůli náročnému cestování proto Brno, Hradec, Třinec i Liberec sáhly po komfortní letecké přepravě. Mountfield se k cestě do anglického Nottinghamu a následně do finského Turku musí spokojit s linkovým letem, zbylé tři české týmy si vyjednaly charterový spoj.

škv, Sport.cz

Zrušit