Rubriky:

Ostatní

Hokejový útočník Kreps posílil německého vicemistra Wolfsburg

10. října 2017 14:32 - Wolfsburg

Útočník Kamil Kreps posílil hokejisty Wolfsburgu, které vede český trenér s německým pasem Pavel Gross. Německý vicemistr z posledních dvou let tak vyřešil problém s početnou marodkou šesti hráčů i fakt, že při působení v domácí soutěži i Lize mistrů má nabitý program. Kreps uzavřel kontrakt do konce sezóny.

 

Jan Handrejch, Právo

Poslední tři roky Kreps strávil v extraligovém Třinci, v uplynulé sezóně si v 52 zápasech včetně play off připsal 27 bodů za devět branek a 18 asistencí. "Jsme potěšeni, že kvůli dlouhodobým zraněním některých hráčů máme příležitost přivítat v kádru tak zkušeného hokejistu. Kamil nám určitě pomůže," uvedl sportovní ředitel a manažer Wolfsburgu Karl-Heinz Fliegauf na klubovému webu.

Odchovanec Litoměřic má na kontě i 232 zápasů v NHL za Floridu, v nichž si připsal 60 bodů (18+42). V roce 2010 se po devítiletém působení v zámoří vrátil do Evropy a zamířil do finského Kärpätu Oulu. Po roce se stěhoval do Astany do KHL, po další sezoně pak do švýcarského Klotenu, a pak znovu po roce měnil dres a vrátil se do Finska do Ässätu Pori. Až v roce 2014 zakotvil na delší dobu v Třinci.

"Je to přímočarý útočník, inteligentní a rychlý, který hraje zodpovědně ve všech prostorech hřiště a umí předvádět výkony na vysoké úrovni," dodal Fliegauf. Kreps se k týmu připojí dnes v Salcburku a bude se připravovat na středeční tamní zápas Ligy mistrů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní