Rubriky:

Ostatní

Živě

Mimořádně brutální útok na bezmocného hokejistu. Opravdu devastující, uznala disciplinárka

18. října 2017 15:44 - Québec/Praha

Kvůli svému mimořádně hrubému až zákeřnému počínání musí na hokej více než měsíc zapomenout. Dvacetiletý kanadský hokejový obránce týmu Shawinigan Cataractes Charlie Roy v utkání zámořské juniorské soutěže QMJHL (Quebec Major Junior Hockey League) několikrát surově udeřil do hlavy útočníka Maxima Comtoise, který v té době během hromadné potyčky ležel na ledě a nemohl se úderům protihráče bránit.

Comtois, kterého si ve druhém kole letošního draftu NHL vybral Anaheim, přišel při prvním úderu do obličeje o helmu, při tom druhém jeho hlava tvrdě narazila na led. Celý incident odnesl otřesem mozku a bude muset vynechat několik duelů.

Roy si však hokej nezahraje delší dobu. Disciplinární komise totiž shledala jeho jednání, za které v zápase obdržel trest na pět minut a do konce utkání, jako „násilné a devastující", navíc hráči přitížilo, že není trestán poprvé. Proto verdikt zněl: nepodmíněný zákaz startu v patnácti utkáních. „Liga nikdy nebude tolerovat taková jednání," píše se v prohlášení.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.