Rubriky:

Ostatní

Hrozba pro Slováky. Šance pro Prahu? Bratislava možná přijde o hokejový šampionát v roce 2019

24. listopadu 2017 09:25 - Bratislava

Slovensko má v květnu 2019 organizovat světový šampionát v ledním hokeji, ale problémy s bratislavským stadiónem Ondreje Nepely mohou způsobit, že šampionát se přesune do jiné země. To by byla špatná zpráva i pro české fanoušky, kteří na šampionátu v roce 2011 navštěvovali utkání českého národního mužstva v Bratislavě v hojném počtu a vytvořili pokaždé skvělou atmosféru.

 

hcslovan.sk

Škrt přes rozpočet slovenským organizátorům může způsobit technický stav zimního stadiónu v Bratislavě, kde hraje svá domácí utkání slovenský účastník Kontinentální hokejové ligy Slovan Bratislava. Šéf slovenského hokeje Martin Kohút pro deník Nový čas připustil, že stadión potřebuje investice ve výši 5 miliónů eur (127,5 miliónu korun). Město, které je majitelem stadiónu, zatím odmítá tuto částku poskytnout a tvrdí, že by to měl zatáhnout stát nebo hokejový svaz.

Kohút potvrdil, že před měsícem navštívila Bratislavu inspekce mezinárodní hokejové federace. „Po návštěvě sepsali věci, které je potřeba opravit. Jedná se například o renovaci chladícího systému, vzduchotechniky, informačního systému, výměny mantinelů a dalších záležitostí, které už nesplňují stanovená kritéria. Jejich požadavky jsme zaslali městu, které je majitelem arény," řekl šéf slovenského hokejového svazu.

Před šampionátem v roce 2011 prošel bratislavský zimní stadión rozsáhlou rekonstrukcí, pokud však nedojde ke zmíněným úpravám, město může přijít o šampionát v roce 2019. „Pokud do června 2018, kdy se koná kongres mezinárodní federace, neposkytne město Bratislava finance na opravy, hrozí dva scénáře. Buď ztratíme celý šampionát nebo Bratislavu, jako hlavní dějiště, nahradí Praha, Vídeň či Budapešť," připustil Kohút.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal chce poslat na stadión kontrolu, která má zjistit, zda jsou požadavky IIHF adekvátní.

Ivan Vilček (Bratislava), Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.