Rubriky:

Ostatní

Jágr jako za mlada. Zase kydal hnůj

26. dubna 2018 11:19 - Kladno

Po dekádách slávy a velkých úspěchů si prožil smolnou a nešťastnou sezónu, která jako by do jeho životopisu vůbec nepatřila. Po nevydařeném angažmá v Calgary a sérii zranění chtěl Jaromír Jágr alespoň pomoct svému Kladnu zpět mezi elitu z WSM ligy, kde ho však záhy vyřadil ze hry havířovský Marek Sikora. Když už se nedařilo na ledě, vrhla se slavná 68 na jiné velmi dobře známé teritorium.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Když jeho hvězda v raných devadesátých letech začala stoupat strmě vzhůru, tak i přes příval miliónů dolarů ze zámořského angažmá v Pittsburghu Jágr nezapomínal na své kořeny na zemědělském statku, kde také v letních pauzách vypomáhal rodičům s těžkou prací.

Obrázky jeho zaparkovaných bouráků na dvorku mezi slepicemi a pózy s vidlemi se staly téměř ikonickými. Ale jak vidno, ani o čtvrtstoletí později se šestačtyřicetiletý veterán fyzické práce ve svérázném odéru neštítí.

Jeho synovec Jiří Kalla na Instagramu publikoval snímek, jak slavný strýc v kraťasech vyváží z chlívku kolečko s hnojem.

Kdo ví, možná mezi fůrami dobytčího trusu přemýšlí o svém dalším angažmá, možná i o návratu do zámoří.

„Nepřemýšlel jsem o sobě, musím se hlavně dát stoprocentně dohromady, jestli budu chtít hrát ještě hokej, abych byl platným hráčem," řekl Jágr v pátek poté, co jeho Rytíři definitivně ztratili šanci na extraligu.

roj, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní