Rubriky:

Ostatní

Nejlepší hokejisté světa posledních deseti let? Je mezi nimi i česká hvězda

15. května 2018 19:54 - Praha

Nejlepší hokejisté za posledních deset let? Mezinárodní hokejová federace IIHF sestavila elitní lajnu, ve které nechybí ani český útočník Jaromír Jágr. Kdo se dále řadí vedle kladenského odchovance mezi hvězdy moderní doby? Seznam jmen vznikl za období 2008 až 2017.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Centr - Sidney Crosby

Kanaďan, který se stal a stále je pojmem. A to jak v NHL, kde hraje za Pittsburgh a dovedl ho až ke slavnému Stanley Cupu, ne jednou, tak v reprezentaci, kde jako kapitán slavil vítězství na olympiádě ve Vancouveru. První byl i o čtyři roky později v Soči a v roce 2015 na světovém šampionátu.

Pravé křídlo - Jaromír Jágr

Nejlepší roky má za sebou, ale má jistou síň slávy NHL v Torontu i tu od IIHF. V podstatě se čeká, kdy šestačtyřicetiletý forvard ukončí kariéru, dříve nemůže být zařazen. V počítané dekádě se účastnil pěti mistrovství světa a dvou olympiád. V roce 2010 slavil zlato na světovém šampionátu v Německu.

Levé křídlo - Alexander Ovečkin

Pan střelec, ikona Washingtonu Capitals a ruské reprezentace. Ovečkin hrál na devíti světových šampionátech této dekády. Během tohoto desetiletí vyhrál tři zlaté, dva stříbrné a dvě bronzové medaile. On je nesporně největším střelcem moderní doby, o tom není pochyb.

Obránce - Drew Doughty

Za Kanadu hrál čtyřikrát v posledním desetiletí na mistrovství světa, slavil jednu stříbrnou medaili. Na olympijských hrách v roce 2010 a 2014 se podílel na zlatu. Pomohl také Kanadě vyhrát Světový pohár v roce 2016. S Los Angeles slavil dvakrát Stanley Cup.

Obránce - Oliver Ekman-Larsson

Klíčový švédský zadák na loňském zlatém světovém šampionátu. Získal také stříbro na olympijských hrách v roce 2014 a mistrovství světa v roce 2011.

Brankář - Carey Price

Gólman, který se podepsal pod olympijský triumf Kanady v roce 2014 a roce 2016 na mistrovsví světa.

Trenér - Mike Babcock

Kanaďan je jediným trenérem v historii IIHF, který se dostal do Triple Gold Clubu. Ten zahrnuje zlato z olympiády, mistrovství světa a vítězství ve Stanley Cupu.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní