Rubriky:

Reprezentace

Živě

Kvapil věří, že Tygři předvedou sílu v nároďáku

5. února 2019 17:22 - Praha

V roli lídra kanadského bodování extraligy oblékne 34letý útočník Marek Kvapil poprvé od listopadu 2016 reprezentační dres. „Už je to nějaký pátek, co jsem za nároďák hrál naposledy. Těším se opravdu hodně a snad odvedu práci, kterou ode mě kouč Říha očekává," říká.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Před sezonou o reprezentaci nijak nepřemýšlel, neměl ji však za úplně uzavřenou kapitolu. „Byl tady trend nechávat hrát mladší kluky, ale pod dojmem sezony, kdy se mi daří, mě napadlo, že by pozvánka mohla na mou adresu přijít," přiznal Kvapil, jenž měl radost, že i v národním týmu se dala dohromady kompletní lajna Bílých Tygrů. „Věřím, že předvedeme sílu i na mezinárodní scéně," tvrdil.

Zejména v centru s Filippim našel na ledě skvělého parťáka. „Už o sobě víme, kde se kdo pohybuje a jak řeší herní situace. Doufám, že nám to bude šlapat i tady. Nemá cenu si ale něco nalhávat, extraliga je přece jen pomalejší. Za sebe doufám, že ten přechod zvládnu tak, abych nedělal ostudu," líčil Kvapil.

Marek Kvapil z Liberce během utkání se Spartou.

Vlastimil Vacek, Právo

Mistr světa z roku 2010 v současnosti prožívá dost možná nejlepší období kariéry. „Těžko srovnávat, jako mladší jsem vyznával trochu jiný styl, asi jsem víc bruslil. Teď se snažím hrát o něco chytřeji, v mém věku už člověk nevydrží v takovém tempu. Hlavně nemyslím, že by reprezentace měla stát na jednom článku nebo jedné lajně, musíme hrát týmově. Za sebe mohu slíbit, že se budu snažit plnit úkoly od trenérů a snad dám i nějaké ty góly," přál si Kvapil.

Martin Kézr, Právo

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.