Říha řeší změny v nominaci před srazem na MS. Povolal krále bodování švýcarské ligy

22. března 2019 14:25 - Praha

V pondělí trenér hokejové reprezentace Miloš Říha oznámil první nominaci před mistrovstvím světa. V pátek už řešil změny. Ze zdravotních důvodů se omluvili obránci Marek Hrbas z Chabarovsku a Ondřej Vitásek z Kunlunu. Kouč naopak doplnil nominaci o útočníky Davida Tomáška z Jyväskylä a Dominika Kubalíka z Ambri-Piotta.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Tomášek se připojí k národnímu v pondělí, Kubalík ve středu. Ten vyhrál jako první český hokejista v historii produktivitu základní části švýcarské ligy. Třiadvacetiletý odchovanec Plzně si v 50 zápasech připsal 57 bodů za 25 branek a 32 asistencí.

Sraz proběhne v příštím týdnu na zimním stadionu Eden, kde se budou hráči připravovat až do 5. dubna. V rámci Euro Hockey Challenge se potom střetnou 10. dubna (Znojmo) a 13. dubna (Linec) s Rakouskem, 17. a 18. dubna (Karlovy Vary) s Německem a 26. dubna (Trenčín) a 27. dubna (Nitra) se Slovenskem.

Na sraz přijedou sparingpartneři

Domácí část sezony vyvrcholí bezprostředně před světovým šampionátem při Carlson Hockey Games v Brně, kde se svěřenci trenéra Říhy střetnou 2. května s Finskem, 4. května se Švédskem a 5. května s Ruskem.

Jako sparingpartneři vypomohou při srazu brankář Štěpán Lukeš (Piráti Chomutov) s obráncem Tomášem Dvořákem (Sparta Praha)

První nominace před MS
Brankář
Marek Langhamer (Amur Chabarovsk)
Obránci
Michal Jordán (Amur Chabarovsk)
Lukáš Klok (HC Slovan Bratislava)
Jan Kolář (Amur Chabarovsk)
Vojtěch Mozík (Viťaz Podolsk)
Adam Polášek (Něftěchimik Nižněkamsk)
Útočníci
Michal Bulíř (Metallurg Magnitorgorsk)
Tomáš Fořt (PSG Berani Zlín)
Robin Hanzl (HC Spartak Moskva)
Dominik Kubalík (HC Ambri-Piotta)
Tomáš Mertl (Kunlun Red Star)
Andrej Nestrašil (Něftěchimik Nižněkamsk)
Michal Řepík (Viťaz Podolsk)
Jiří Sekáč (AK Bars Kazaň)
David Tomášek (Jyväskylä)
Tomáš Zohorna (Amur Chabarovsk)
lik, Sport.cz

ČT sport 0:0 Česko - Slovensko 0:0 přestávka
20210506T17:10:00+0200
Česko vs. Slovensko
Česko vs. Slovensko
Česko
Slovensko

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.