Z nominace hokejistů na úvod přípravy před MS vypadl Nestrašil, kádr rozšířilo šest hráčů

24. března 2019 15:05 - Praha

Z nominace českých hokejistů na úvod přípravy před květnovým mistrovstvím světa na Slovensku vypadl ze zdravotních důvodů útočník Andrej Nestrašil z Nižněkamsku. Kádr kouče Miloše Říhy naopak doplnila další šestice hráčů. Národní tým se sejde poprvé před vrcholem sezony v pondělí v pražském Edenu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Tam se budou vedle patnácti již dříve nominovaných hokejistů hlásit také obránci Filip Pavlík a Petr Šenkeřík a útočníci Ondřej Beránek, Rudolf Červený a Radovan Pavlík. Až v druhém týdnu přípravy se zařadí po doléčení šrámů z play off obránce Petr Zámorský, který v sobotu stejně jako jmenovci Pavlíkové vypadl s Hradcem Králové ve čtvrtfinálové sérii s Kometou Brno.

Šenkeříkovi, který je stejně jako brankář Marek Langhamer z Chabarovsku a útočník Tomáš Fořt ze Zlína ve výběru nováčkem, a Beránkovi dnes skončí s Karlovými Vary sezona ve skupině o 11. až 14. místo. Červený dohrál v dresu Brynäs už před deseti dny po základní části švédské ligy.

Vypadli Hrbas i Vitásek

Před Nestrašilem vypadli ze zdravotních důvodů z výběru také obránci Marek Hrbas z Chabarovsku a Ondřej Vitásek z Kunlunu. Ještě bez Zámorského bude mít Říha k dispozici od pondělka jednoho brankáře, sedm obránců a dvanáct útočníků. Do tréninku se zapojí navíc také gólman Štěpán Lukeš z Chomutova a bek Tomáš Dvořák ze Sparty.

Hokejisté budou v Edenu trénovat až do 5. dubna, další týden je ve Znojmě a Linci čekají první přípravné zápasy před MS proti Rakousku v rámci Euro Hockey Challenge. Následně se Češi utkají v Karlových Varech dvakrát s Německem a ve dvou duelech se představí na Slovensku. Generálkou na vrchol sezony budou České hry v Brně jako součást Euro Hockey Tour.

Nominace českých hokejistů na úvod přípravy před květnovým MS na Slovensku:
Brankář:
Marek Langhamer (Chabarovsk/KHL; 0 startů),
obránci:
Filip Pavlík (8 startů/0 branek),
Petr Zámorský (oba Hradec Králové; 51/2),
Michal Jordán (72 startů/5 branek),
Jan Kolář (oba Chabarovsk/KHL; 87/6),
Petr Šenkeřík (Karlovy Vary; 0/0),
Lukáš Klok (Slovan Bratislava/KHL; 13/0),
Vojtěch Mozík (Podolsk/KHL; 36/4),
Adam Polášek (Nižněkamsk/KHL; 47/4),
útočníci:
Ondřej Beránek (Karlovy Vary; 3/0),
Tomáš Fořt (Zlín; 0/0),
Radovan Pavlík (Hradec Králové; 2/1),
Michal Bulíř (Magnitogorsk/KHL; 4/1),
Rudolf Červený (Brynäs/Švéd.; 9/0),
Robin Hanzl (Spartak Moskva/KHL; 34/8),
Dominik Kubalík (Ambri-Piotta/Švýc.; 48/14),
Tomáš Mertl (Kunlun/KHL; 13/0),
Michal Řepík (Podolsk/KHL; 60/20),
Jiří Sekáč (Kazaň/KHL; 49/5),
David Tomášek (Jyväskylä/Fin.; 17/3),
Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL; 75/14).
škv, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.