Zacha národní tým neposílí. Útočník New Jersey se omluvil ze zdravotních důvodů

10. dubna 2019 14:50 - Praha
(Aktualizováno: 10. dubna 2019 15:20)

Útočník Pavel Zacha z New Jersey se do přípravy české hokejové reprezentace před květnovým mistrovstvím světa na Slovensku nezapojí. Dvaadvacetiletá šestka draftu NHL z roku 2015 se omluvila ze zdravotních důvodů. Zacha mohl v národním týmu debutovat.

 

Ed Mulholland, Reuters

"Je to škoda, protože zejména v závěru základní části NHL, kdy pravidelně nastupoval, se mu dařilo a pro jeho vyzkoušení v přípravě se vyslovil i asistent trenéra New Jersey Devils Patrik Eliáš, který byl v kontaktu s generálním manažerem reprezentace Petrem Nedvědem," uvedl tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

Zacha si v této sezoně NHL připsal v 61 zápasech 25 bodů za 13 branek a 12 asistencí. V první polovině listopadu musel na farmu do AHL, kde v dresu Binghamton sehrál čtyři zápasy a zaznamenal pět asistencí.

Tým doplní Filip Chytil

V NHL má na kontě účastník tří světových šampionátů osmnáctek i stejného počtu mistrovství světa dvacítek 201 utkání a 76 bodů za 29 gólů a 47 asistencí. V pěti duelech play off nebodoval. Po této sezoně skončí Zachovi tříletý nováčkovský kontrakt s Devils a může se v červenci stát chráněným volným hráčem.

Už příští týden v Karlových Varech by měl český tým doplnit devatenáctiletý útočník Filip Chytil z New York Rangers. Účast na šampionátu přislíbili také útočník Jakub Voráček a obránce Radko Gudas z Philadelphie.

Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.