Česko - Japonsko 4:0 České hokejistky porazily na MS Japonsko a zajistily si účast ve čtvrtfinále

24. srpna 2021 06:04 - Calgary

České hokejistky vyhrály na mistrovství světa v Calgary nad Japonskem 4:0, zůstávají i po třetím duelu bez ztráty bodu a zajistily si účast ve čtvrtfinále. O první pozici v základní skupině B budou hrát svěřenkyně trenéra Tomáše Paciny proti Německu o půlnoci ze středy na čtvrtek SELČ.

 

Jeff McIntosh, ČTK/AP

Gólem a asistencí pomohla k vítězství Noemi Neubauerová a čisté konto udržela díky 24 úspěšným zákrokům Klára Peslarová. "Cítím se skvěle a děkuji holkám. Pomohly mi a já jsem pomohla jim. Zlepšily jsem se oproti zápasu s Maďarskem a předvedly jsme náš nejlepší výkon," řekl webu MS Peslarová.

Vedení proti Japonsku, které nastoupilo po úvodní výhře nad Dánskem 1:0 teprve ke druhému duelu na turnaji, se ujal český výběr v 9. minutě. Neubauerová po průniku po pravé straně našla Dominiku Láskovou, která se prosadila v tísni na brankovišti.

V čase 23:02 našla po objetí branky šikovně Tereza Vanišová Neubaurovou, která zamířila do odkryté branky a zvýšila na 2:0. V 32. minutě v přesilové hře tečovala střelu Venduly Přibylové Alena Mills a po hattricku z prvního utkání proti Dánsku si čtvrtou trefou na turnaji upevnila vedení v tabulce střelkyň.

Po 77 sekundách závěrečného dějství dovršila výsledek Kateřina Mrázová, která si vychutnala brankářku Nanu Fudžimotovou blafákem do bekhendu.

Kouč Pacina byl i přes výhru nad Maďarskem k týmu hodně kritický a s výkonem proti Japonsku už byl spokojený. "Velké týmy dokážou pokračovat v růstu výkonů. V pondělí jsme měli s holkama velký mítink, který nebyl moc pozitivní. Šli jsme hluboko a nebylo to příjemné, ale holky na to zareagovaly velmi dobře. Mám radost, jak to zvládly. Stejný výkon budeme potřebovat i v utkání s Německem. To je teď jediné, na co koukáme. Jdeme od střídání ke střídání, třetinu od třetiny. Nedíváme se dál za tento zápas," citoval Pacinu server hokej.cz.

Mistrovství světa hokejistek v Calgary - skupina B:
Česko - Japonsko 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Lásková (Neubauerová, Křížová), 24. Neubauerová (Vanišová), 32. Mills (Přibylová), 42. Mrázová (Mlýnková). Rozhodčí: Nearyová (Kan.), Welterová (USA) – Mochovová (Rus.), Toddová (Kan.). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Bez diváků.
Tabulka:        
1. Česko 3 3 0 0 0 14:3 9
2. Německo 2 2 0 0 0 6:1 6
3. Japonsko 2 1 0 0 1 1:4 3
4. Maďarsko 2 0 0 0 2 2:7 0
5. Dánsko 3 0 0 0 3 2:10 0
ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace