Slavia uvolní Růžičku k reprezentaci! Ale jen do konce MS v Praze

26. února 2014 12:04 - Praha

Hokejový kouč Vladimír Růžička se může ucházet o post reprezentačního trenéra, vedení Slavie ho uvolní ze svých služeb do konce mistrovství světa v Praze v roce 2015. Na lavičce Slavie však dokončí aktuální sezónu, v níž se pražský klub momentálně nachází mimo pozice zajišťující účast v předkole play off. Informovaly o tom stránky Slavie.

 

Jan Handrejch, Právo

„V tuto chvíli jsme se jako majitelé rozhodli, že nadřadíme zájmy českého hokeje nad zájmy klubu a Vladimíra Růžičku na rok uvolníme. Je nám jasné, že se toho událo v minulých dnech hodně a chtěli jsme situaci vyřešit rychle," uvedl za majitele klubu Richard Benýšek.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

„HC Slavia Praha je stále ve hře o play off a všichni v klubu chceme bojovat o šanci utkat se s nejlepšími týmy v extralize s Vladimírem Růžičkou na lavičce," dodal Benýšek.

Podle něj by však měl kouč i během působení u národního týmu zůstat spjatý s klubem jako sportovní konzultant pro majitele klubu a angažovat by se měl i u mládeže.

roj, Sport.cz

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.