Jandač vede letní kemp, ale starosti mu přidělává pohárový otazník nad Krejčím

27. července 2016 17:00 - Rokycany

Trenérské otěže české hokejové reprezentace už naplno převzal Josef Jandač, který se 24 pozvanými hráči absolvuje v Rokycanech od středy do pátku letní kemp tradičně určený mladým adeptům reprezentace.

 

Právo

„Pozvali jsme kluky ve věku do 24 let, u nichž cítíme předpoklad, že by mohli obstát v mezinárodním hokeji," říká Jandač, který naplánoval celkem čtyři tréninkové jednotky. „Chceme poznat kluky v tréninku a v různých herních situacích a dát jim třeba i trochu naději, že budoucnost může patřit jim," tvrdí nový reprezentační kouč.

Z hráčů, kteří vyjeli na rokycanský led, mají zkušenost s národním týmem jen brankář Machovský, obránce Hrbas a útočník D. Kubalík. „I pod dojmem zkušenosti z loňska, kdy to smysl určitě mělo, celou akci opakujeme. Vždyť někteří hráči, kteří před rokem v létě přijeli na kemp, si pak výrazněji tu evropskou tour zahráli," uvažuje Jandač.

„Navíc je tady letos i pár kluků, o nichž nevíme skoro nic, jako třeba Lhoták, který už tři roky hraje za Ambri-Piotta švýcarskou ligu, nebo litvínovský Nejezchleb, který se vrátil po dlouhé době ze zámoří. Nejen pro ty dva, ale pro všechny platí. Když budou mít parametry výkonnosti, tak mají cestu určitě otevřenou," naznačuje.

Navíc v Rokycanech se poprvé na ledě sešel kompletní realizační tým české reprezentace pro Světový pohár. „Jsem rád, že i sem přijel Venca Prospal a skaut Jirka Fischer. Budeme tady naši představu o společném působení finalizovat pro vzájemný soulad. Za sebe říkám, že to teď to ještě jako nějakou ostrou premiéru jako kouč neberu, ta správná nervozita u mě přijde skutečně až v září před Světovým pohárem," uvažuje Jandač.

Na přetřes přišly i dva zdravotní otazníky nad českou sestavou pro SP. „Hertlík by měl být s kolenem dobrý, stav Krejčího mi ale přidělává starosti, je to jeden z klíčových hráčů a u něj se ten otazník zvětšuje. Půjde hodně o čas a může záležet na postoji lékařů v zámoří, kteří posouvají Davidův termín návratu na led. Bude to asi tip ťop, možná se upneme až k té závěrečné prohlídce 4. září, která je pro všechny reprezentanty pro Světový pohár povinná," tvrdí Jandač.

Čeští hokejoví reprezentanti na letním kempu v Rokycanech
Brankáři
Machovský (Plzeň)
Lukáš (Mladá Boleslav)
Vejmelka (Brno)
Obránci
Hrbas (Sparta)
Čáp (Hradec Králové)
Klok (Vítkovice)
Pavelka (Litvínov)
Plutnar (Liberec)
Štencel (Brno)
Moravčík (Plzeň)
Ščotka (Pardubice)
Útočníci
D. Kubalík
Indrák
Stach (všichni Plzeň)
Hyka
P. Musil (oba Ml. Boleslav)
Nejezchleb (Litvínov)
Tomášek (Pardubice)
Tomeček (K. Vary)
Zdráhal (Vítkovice)
M. Procházka (Sparta)
Herman (Olomouc)
Kämpf (Chomutov)
Lhoták (Ambri-Piotta/Švýc.)
Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: