Živě

Hnilička: Zachytal jsem si, to je fajn

21. dubna 2006 07:06 - ŽILINA

Oporou hokejové reprezentace byl i ve druhém přípravném utkání proti Slovensku Milan Hnilička. Gólman Liberce výborným výkonem pomohl národnímu celku ke čtvrteční remíze 2:2 v Žilině.

Byly rozdíly mezi zápasy se Slovenskem v Ostravě a Žilině?

Oba souboje byly docela těžké. Slováci znovu výborně bruslili, ale tentokrát to vydrželi po celé utkání. Mužstva si vytvořila dost šancí, gólmani byli v permanenci.

Na nedostatek práce jste si tedy nestěžoval.

Ne, to v žádném případě, a platí to pro obě utkání. Na druhou stranu jsem moc rád. Zachytal jsem si, to je fajn.

Čím si vysvětlujete, že jste během 59 sekund ve třetí části přišli o vítězství?

Pustili jsme soupeře do dalších velkých šancí a tentokrát už je Slováci využili. Při prvním gólu útočník projel po křídle a trefil to parádně, před vyrovnáním jsme nepokryli důsledně soupeře před brankou. Puk tam poskakoval, ale nedosáhl jsem na něj.

Přesto jste se svými výkony spokojen?

Snad to bylo solidní. Sám vnímám, že se dostávám do formy, cítím se výborně. Zároveň ale vím, že pořád je na čem pracovat. Přesto tohle byl slušný start.

Nastoupil jste do obou zápasů se Slovenskem záměrně?

Dohodli jsme se tak s trenéry. Letos jsem toho odchytal docela dost, ale pak jsem měl dlouhý zápasový výpadek, tak jsem rád, že jsem se mohl dostat do pořádného tempa.

Tým vám ale moc nepomáhal. Musel jste na spoluhráče hodně křičet?

Je pravda, že práce bylo dost, ale nemusel jsem moc zvyšovat hlas. Bylo to v normálu.

Na šampionát pojedete jako jednička. Kdy přijde nervozita?

Je příjemné vědět už před mistrovstvím, jakou mám v týmu pozici. Nervozita se možná dostaví až před nějakým zápasem, ale teď jsem v pohodě. Není to pro mě nová role.

Sledujete pozorně, kdo by mohl tým v Lotyšsku posílit z hráčům NHL?

Přiznám se, že ani ne. Neřeším to. Máme dost kvalitních hokejistů, mužstvo bude silné. Určitě se to ale ještě bude trochu obměňovat, to je asi všem jasné.

Jak budete trávit čas do neděle, kdy je další sraz v Praze?

Rozhodně ne hokejem. Odpočinu si, budu s dětmi a manželkou. Moc se na ně těším.

Igor Bruzl (Žilina), Sport.cz, Právo

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.