Rubriky:

Reprezentace

S naší produktivitou můžeme být za pět bodů rádi, posteskl si kouč Petr

1. ledna 2017 09:23 - Montreal

Čeští hokejoví junioři ve svém posledním vystoupení v základní skupině světového šampionátu sice těsně přestříleli Švédy (38:37), přesto prohráli zcela jednoznačně 2:5. Ve čtvrtfinále se utkají s Kanadou a kouč Jakub Petr přiznal, že kromě špatné produktivity je třeba zapracovat na spoustě věcí ve hře českého týmu.

 

Ryan Remiorz, ČTK/AP

"Pokud nezlepšíme proměňování šancí, nemůžeme pomýšlet na úspěch," řekl Petr. "S produktivitou, jakou momentálně máme, můžeme být za pět bodů, které jsme ve skupině získali, rádi. Nemůžeme říkat, že je za tím nějaká smůla, to vůbec ne," uvedl Petr, jehož tým vstřelil ve čtyřech utkáních devět branek.

Oba góly v duelu se Švédy padly ve třetí třetině, kdy už bylo o vítězi rozhodnuto. "Je pozitivní, že kluci závěr zápasu nezabalili. Skupinu jsme chtěli dokončit na pozitivní vlně, protože nás v pondělí čeká nejdůležitější utkání turnaje. Je to impulz, že to jde. Nebudeme ale říkat, že je vše v pořádku. Určitě ne. Některé věci si musíme jasně vyříkat," prohlásil Petr.

"Děsí mě, že tenhle ročník hrál před dvěma lety se Švédy vyrovnané zápasy a na klíčových turnajích je porážel. A dnes Švédové ve skupině dominují a jsou jedním z největších favoritů turnaje," posteskl si kouč. "Myslel jsem si, že euforií, dodržením taktiky a proměňováním šancí se budeme držet na dostřel. Musím ovšem uznat, že Švédsko má výborné mužstvo a vynikající herní projev. Určitě patří k favoritům turnaje. Je v obrovské pohodě," konstatoval.

Solidní závěr zápasu s dvěma vstřelenými góly, které odvrátily debakl při stavu 0:5, nepřeceňuje. "Nebudeme kluky poplácávat po zádech, že jim dali dva góly. Navíc je otázkou, jak k tomu soupeř v závěru přistoupil a jestli nebyl v obraně laxnější," uvedl Petr.

Petr: Musíme proměňovat šance

Bojovnost a přístup českých hráčů nezpochybňuje. "Ale to by měla být samozřejmost, když se obleče národní dres. Mě mrzí hlavně individuální chyby, které vám systém dříve, nebo později nabourají. A navíc k tomu nepřicházejí branky - počet šancí, které potřebujeme na vstřelení gólu, je obrovský. V tom je zásadní rozdíl mezi námi a světovou špičkou," řekl trenér.

V noci na úterý od 2:00 středoevropského času přijde klíčové utkání turnaje - čtvrtfinále. Pozitivem je možnost setrvání v Montrealu, soupeřem však bude hlavní favorit turnaje Kanada.

"Abychom porazili týmy, jako jsou Švédsko, Kanada, Amerika a Rusko, musí všechno klapat. Včetně proměňování šancí," uvedl Petr. "Nemůžeme spoléhat, že budeme hrát s Kanadou na výsledek 0:0. Je předpoklad, že ve čtvrtfinále se pod tlak dostaneme. Jejich produktivita je úžasná, takže bez většího důrazu v předbrankovém prostoru a při střelbě nemůžeme pomýšlet na úspěch," řekl kouč.

ČTK

Porazí čeští junioři ve čtvrtfinále MS hráčů do 20 let domácí Kanadu?