Rubriky:

Reprezentace

Další český brankář v NHL? Furch řeší i přechod do nejslavnější ligy

29. března 2017 14:33 - Praha

Co bude? Neví. Hokejový brankář Dominik Furch naskočil v úterý v Praze do přípravného kempu před mistrovstvím světa. Jaká bude jeho role za pár týdnů? Neví. Kde bude hrát od příští sezóny? Také netuší. Za dva roky si v ruském Omsku vychytal dobré jméno, ale myslí i na NHL. Ve čtvrtfinále vypadl Avangard v KHL s Kazaní, nyní český gólman bojuje své osobní play off. „Začíná nová část sezóny, na tu se teď budu soustředit,“ řekl před prvním tréninkem v pražských Holešovicích.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jak velkým zklamáním byl předčasný konec ve vyřazovacích bojích v KHL?

Před sezónou jsme dostali zadání, to znělo finále konference, úkol jsme nesplnili, takže vedení nebylo nadšené. Až na poslední zápas byla utkání vyrovnaná, rozhodoval jeden gól. Škoda, stalo se.

Jak hodnotíte své výkony?

Nebylo to špatný. Jedna kaňka byla to vypadnutí a část po novém roce, tam se nám nedařilo. To bylo špatné období, jinak byla sezóna dobrá.

Průměr obdržených branek jste měl pod dva góly, a to letos i loni...

Statistiky bych nějak nepitval. První sezóna byla asi lepší, bylo více nul, ale to není všechno.

Co dále, zkusíte NHL?

Zatím je vše ve fázi řešení.

Takže NHL, KHL?

Je to ve fázi řešení (smích).

Zajímá se o vás v Americe více klubů, údajně až osm...

Samozřejmě mě to láká, je to povzbuzení, že jdu správnou cestou, ale kam půjdou moje další kroky, nedokážu teď říct.

Máte termín, kdy chcete mít jasno?

V Americe se ještě hraje, v Rusku taky, vše se může prodloužit. Teď to nechávám na agentovi, jeho práce je mimo led, moje na ledě. Máme to rozdělené.

Zapojil jste se do přípravy na mistrovství světa, které se hraje v květnu, jak se těšíte, přece jen to bude ještě dlouhé.

Pro mě je pozitivní, že je vše v Praze, takže si po Rusku užiju domova. Tohle je příjemný. Když si vzpomenu na loňskou přípravu, tak je to dlouhý, ale těla se musí udržovat. Mistrovství světa je pro mě obrovské lákadlo, takže když se to povede, bude to skvělá tečka za sezónou.

Šanci na šampionát mají i gólmani z NHL, sledujete vývoj, možnosti?

Nic se nemění. Budu odvádět své výkony, jak se trenéři rozhodnou, to je na nich, to neovlivním.

Loni jste se střídal na šampionátu s Pavlem Francouzem, nebyla jasná jednička. Co kdyby nyní přijel třeba Petr Mrázek z Detroitu a trenér řekl, že on bude jednička?

Beru to tak, že by šlo teprve o mé druhé mistrovství světa, nebral bych to jako problém.

Libor Kalous, Jan Škvor, Sport.cz

Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.