Rubriky:

Reprezentace

ČR - Švýcarsko 2:3 PP

Stav série 1:1

Záchrana? Zatím ne. Hokejistky čeká další dřina

6. dubna 2017 20:28 - Plymouth

České hokejistky prohrály ve druhém utkání série o udržení na mistrovství světa v Plymouthu se Švýcarskem 2:3 v prodloužení a za stavu 1:1 rozhodne třetí zápas, který se hraje v pátek v 18:00 SELČ. V čase 64:26 rozhodla Christine Meierová.

 

Carlos Osorio, ČTK/AP

Vítězky rozhodujícího třetího duelu si zajistí definitivně účast na příštím šampionátu v roce 2019 ve Finsku, ale mezi elitou by měl setrvat i poražený celek. Elitní kategorie by se totiž měla rozšířit z osmi na deset účastníků, ale tento návrh bude schvalovat kongres Mezinárodní hokejové federace až v květnu při mistrovství světa mužů v Kolíně nad Rýnem.

Češky v prvním souboji série o udržení v úterý vyhrály 4:2 a v druhém se dostaly do vedení ve 29. minutě, kdy otevřela skóre povedenou střelou Vanišová. Švýcarky ale ještě ve druhém dějství otočily stav díky trefám Bullové a Stalderové, která se prosadila 13 sekund před druhou pauzou. Ve 44. minutě sice vyrovnala po parádním průniku Vanišová, ale v nastavení rozhodla střelou z pravého kruhu Meierová.

Mistrovství světa hokejistek v Plymouthu (USA):
O udržení - 2. zápas:
ČR - Švýcarsko 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Vanišová (Lédlová), 44. Vanišová (Herzigová) - 33. Bullová (Staenzová, Raselliová), 40. Stalderová, 65. Meierová (Stalderová, Benzová). Rozhodčí: Hertrichová (Něm.), Szkolaová (USA) - Angererová (Rak.), Linneková (Něm.). Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 478. Stav série: 1:1.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace