Když hokej zhořkne... Zase nám utekl začátek, litoval Pastrňák

Paříž

Přijel s vizitkou nejúspěšnějšího Čecha v NHL této sezóny. Nemá smlouvu, přesto se sebral a jel, toužil uspět, bavit se hokejem. Po čtvrtfinále na mistrovství světa mu hokej trochu zhořkl. Celý český tým i s Davidem Pastrňákem musel skousnout porážku 0:3 s Ruskem. Předčasný konec, medaile opět v nedohlednu. „Je to smutný, chtěli jsme vyhrát, bohužel. Nevyšlo nám to. Nezačali jsme vůbec špatně, ale udělali jsme zbytečné chyby a dali nám góly,“ řekl po utkání útočník Bostonu.

Zklamaný český útočník David Pastrňák po prohraném čtvrtfinále s Ruskem.

Čeští fanoušci při čtvrtfinále MS

Co rozhodlo podle vás zápas?

Nevím, těžko říct. Zase nám utekli zezačátku, dali nám dva góly, i když si myslím, že jsme měli dobrý začátek. Ale oni byli ti, co dali góly.

Málo gólů, největší problém národního týmu?

Tak samozřejmě, nedáte gól, nemůžete vyhrát. My jsme dali nula ve čtvrtfinále. Je to smutné, určitě jsme dneska končit nechtěli.

Přitom začátek vypadal nadějně...

Jak jsem říkal, měli jsme spoustu šancí v první třetině. Myslím, že jsme byli lepší. Oni měli dvě tutovky, dali dva góly.

Je to hodně frustrující, když vy nedáte góly, ale jim to tam padá?

My jsme pořád věřili. Nevím, co chybělo. Nestříleli jsme moc puků na bránu, ve třetí třetině už jsme neměli moc šancí.

Vy jste se těšil na turnaj, přijel jste i bez smlouvy...

Je to smutný pro nás pro všechny, my jsme chtěli medaili, chtěli jsme jet do Německa. Bohužel nám nevyšlo, je to velké zklamání.

Nedalo se proti Rusku něco změnit?

Vždycky se dá udělat víc, ze začátku jsme byli lepším týmem, bohužel. Měli dvě šance, dali dva góly, to nás trochu položilo. Bohužel jsme nedokázali přijít zpátky do zápasu.

Mrzí vás konec o to víc, že jste nepomohl týmu gólem v klíčovou chvíli?