Český kat Draisaitl sledoval také tátu

21. září 2016 09:38 - Toronto

Jsou to paradoxy. Otec jako kouč Pardubic je prvním extraligovým trenérem, který se v sezóně musel poroučet, syn je naopak součástí vítězně naladěného týmu Evropy, jenž na Světovém poháru srazil české hokejisty do kolen. Gól Leona Draisaitla v prodloužení nakonec (po noční výhře Kanady nad USA) znamenal pro tým Josefa Jandače definitivní konec nadějí na postup.

 

Dan Hamilton, Reuters

„Další výborný zápas z naší strany. A trefa v prodloužení navíc, to je pokaždé výjimečná záležitost," pousmál se 20letý útočník Edmontonu. „V nastavení to máte padesát na padesát. Já volil střelu, vyšlo to," nedělal ze svého gólu do Mrázkovy sítě vědu.

Tým Evropy poskládaný z hráčů Německa, Slovenska, Švýcarska, Dánska, Norska, Rakouska, Francie a Slovinska funguje výborně. „Pro nás hráče z méně tradičních hokejových zemí je úžasné, že se můžeme zúčastnit takového turnaje, na který bychom jinak nemohli," kvitoval Draisaitl.

Ten pro německý hokej znamená zhruba totéž, co Jágr pro český. V domovině mu dokonce říkali „německý Gretzky". Draisaitlův otec se přitom narodil v Karviné, prarodiče bydleli v Mariánských Lázních a vnuk za nimi občas jezdil. V létě také mířil často do míst, kde táta trénoval. Loni se tak připravoval s týmem Hradce Králové.

Není divu, že česky rozumí. „Sprostá slova znám nejlíp... Když lidi mluví česky, většinou mi dojde, o čem se baví. Ale na velkou konverzaci to není," tvrdil Draisaitl, jenž i přes oceán sledoval, jak si trenérsky vede otec. „Dřív jsme se o hokeji bavili víc, teď už není tolik času," přiznal.

Marek Burkert (Toronto), Právo

Postoupí Výběr Evropy na Světovém poháru do finále?


Časová osa: SP 2016

Filtr článků - SP 2016


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..