Rubriky:

MS hokej U20

Dvacítka na domácím MS bude mít ve skupině Kanadu, Rusko i USA

6. ledna 2019 07:07 - Vancouver

Česká hokejová dvacítka bude na příštím mistrovství světa v Ostravě a Třinci hrát v základní skupině B se Spojenými státy americkými, Ruskem, Kanadou a nováčkem Německem. Rozhodlo o tom konečné pořadí šampionátu ve Vancouveru a Victorii.

 

DARRYL DYCK, ČTK/AP

"Jedná se opravdu o hodně kvalitní skupinu, v níž nás čekají náročná utkání, ale věřím, že postoupíme dál a popereme se o úspěch na domácí půdě," uvedl trenér juniorské reprezentace Václav Varaďa v tiskové zprávě.

Kouč, pod jehož vedením Češi letos postoupili do čtvrtfinále, ve kterém nestačili na tým USA, věří, že v domácím prostředí bude mít jeho tým velkou podporu fanoušků. "Na zápasy v Kanadě chodilo opravdu hodně diváků a atmosféra byla vynikající. Věřím, že u nás to bude podobné," řekl Varaďa.

Český tým bude hrát své duely v Ostravar Areně pro 10.004 diváků. Druhým dějištěm je třinecká Werk Arena pro 5400 fanoušků. Turnaj se bude hrát od 26. prosince do 5. ledna 2020.

"Již před šampionátem v Kanadě jsme měli jasno v tom, že český tým najde domácí prostředí pro základní skupinu v Ostravě. V ideálním modelu jsme si přáli, aby se aréna v Třinci stala domovem Slovenska. Jsme rádi, že sportovní výsledky naplnily naše přání, a věříme, že si diváci najdou cestu do obou arén," uvedl generální sekretář Českého hokeje Martin Urban.

Složení základních skupin na MS dvacítek 2020 v Ostravě a Třinci:
Skupina A (Třinec): Finsko, Švýcarsko, Švédsko, Slovensko, Kazachstán.
Skupina B (Ostrava): USA, Rusko, Kanada, ČR, Německo.

Češi na juniorském MS v Ostravě a Třinci čekání na medaili neukončí. Zlato slaví Kanada

ČTK

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..