Rubriky:

Komerční články

Co dělá pokles testosteronu s mužským tělem

Komerční článek - 5. listopadu 2018 00:05

Hladina primárního mužského hormonu testosteronu klesá s věkem u všech mužů bez výjimky. Není proto neobvyklé, že na sobě kolem čtyřicítky začnete pozorovat znaky mužského přechodu, takzvané andropauzy. Jak se projevuje? Podrážděností, únavou, ochabujícími svaly – prostě se čím dál méně cítíte jako chlap. Vaše partnerka si všimne, že se z vás pomalu stává lenoch, kterému se do ničeho nechce. A to může mít v extrémních případech vliv na celý vztah.

 

Cítíte, že libido už není jako dřív?

Mnoho mužů se trápí kvůli přibývajícímu věku. To je pochopitelné. Neodvratný je i pokles testosteronu, který přitom hraje důležitou roli v rozvoji fyzické síly i sexuální touhy. Jistě, za nedostatkem libida můžou být únava a stres. Svůj podíl viny ale má i snižující se hladina mužských hormonů.

Příznaky klesajícího testosteronu

První příznaky nedostatku testosteronu se většinou projevují kolem 40ti. Muži se stávají rozladění až neurotičtí, nabírají na váze a jsou častěji vyčerpaní a úbytek svalové hmoty. Možným nežádoucím příznakem andropauzy je ztráta libida, vedoucí k problémům v sexuálním životě. Je vědecky prokázáno, že díky klesající hladině testosteronu mužské tělo po čtyřítce ztrácí každý rok 3% svalové hmoty. Ta je posléze nahrazována v tkáních tukem.

Vědecky prokázané účinky Testofenu®

Andropauza pro muže není lehkým obdobím. Naštěstí na trhu jsou kvalitní doplňky stravy, které zrajícím mužům pomáhají lépe čelit negativním příznakům poklesu hladiny testosteronu. Jedním z nejkvalitnějších na trhu je Maxulen®. Maxulen® obsahuje patentovaný výtažek ze semene pískavice řeckého sena – Testofen®. Na účinky Testofenu® bylo provedeno mnoho vědeckých studií (více o studích zde), které potvrdili účinky Testofenu pro podporu růstu svalové hmoty a podporu libido a zlepšení sexuálního prožitku. Další studie prokázala, že Testofen® dokáže uvolnit vázaný testosteron v bílkovinách, které mužské tělo do té doby neumělo využít. Složení Maxulenu®  dále přispívá k: rovnováze metabolismu tuků (pískavice řecké seno), udržení normální hladiny testosteronu v krvi (zinek), snížení míry únavy (vitamin B6), normální plodnosti (zinek) a k normální psychické činnosti (hořčík).

Muži doporučují Maxulen®

Maxulen® užívá v Čechách tisíce spokojených zákazníků. 9 z 10 by ho dokonce doporučilo svým známým. Ve Skandinávii jsou jich desetitisíce. Testofen® je patentovaným výtažkem ze semene pískavice řeckého sena. Maxulen® má nejvyšší obsah Testofenu® ze všech doplňků stravy na českém trhu (600mg v denní dávce). Účinky Testofenu® byly prověřeny mnoha vědeckými studiemi.

Více na Maxulen.cz

*Thomas G. Travison, A Population-Level Decline in Serum Testosterone Levels in American Men

**E. Steels, et al; Physiological Aspects of Male Libido Enhanced by Standardized Trigonella foenum-graecum Extract and Mineral Formulation, Phytother.Res., (2011) Vol. 25, 1294–1300.

***A. Rao et al; Testofen, a specialised Trigonella foenum-graecum seed extract reduces age-related symptoms of androgen decrease, increases testosterone levels and improves sexual function in healthy aging males in a double-blind randomised clinical study, The aging male: the official journal of the International Society for the Study of the Aging Male, (2016) Vol. 19; 134-142.