Živě

Sáblíková pojede do Ria bojovat o olympijskou naději. Dočká se startu v časovce?

22. července 2016 10:59 - Praha

Rychlobruslařka Martina Sablíková se v pátek dopoledne po jednání s trenérem Petrem Novákem a zástupci agentury Sport Invest rozhodla odcestovat do brazilského Ria, kde se bude připravovat na olympijskou cyklistickou časovku a zároveň čekat na zvláštní panel Mezinárodní sportovní arbitráže CAS zasedající přímo v dějišti her, který by mohl její start na blížícím se závodě pod pěti kruhy umožnit.

 

Václav Šálek, ČTK

„Martině jsme předložili veškerá fakta i možné varianty dalšího vývoje, které jsou k dispozici na základě našeho jednání s předsedou Českého olympijského výboru (ČOV) Jiřím Kejvalem, sportovním ředitelem Martinem Doktorem a předsedou Legislativní komise ČOV Janem Šťovíčkem," uvedl David Trávníček, předseda představenstva agentury SPORT INVEST Marketing, která sportovkyni zastupuje.

„Finální rozhodnutí bylo pouze na Martině, v každém případě to pro ni byla velmi obtížná volba. Jsme rádi, že se rozhodla poprat se o svůj olympijský sen až do samotného závěru," dodal Trávníček.

Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení tak v závěru příštího týdne odletí do brazilského Ria. „Nebylo to pro mě jednoduché. Možnost startu na letní olympiádě je samozřejmě obrovskou výzvou a zároveň cílem, pro který jsem společně s celým týmem dlouhou dobu tvrdě pracovala. Na druhou stranu nejistota startu v závodě a možnost brzkého návratu domů jsou velkým strašákem," připustila Martina.

Přesto tuto výzvu přijala. "Vidím, kolik práce a úsilí bylo mnoha lidí vyvinuto, abych o olympiádě mohla nadále snít. Už kvůli nim a obrovské podpoře svých fanoušků jsem se rozhodla bojovat o jakoukoliv možnost účasti v olympijském závodě. Všem, kteří se podílejí na současných jednáních i všem těm, kteří mi drží palce, bych chtěla moc poděkovat. Bez této podpory bych se už naděje na start v Brazílii dávno vzdala," okomentovala své rozhodnutí devětadvacetiletá závodnice.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi