Rubriky:

Češi

Kudějová bojuje s klimatizací v autobusech: Nejvíc tu při cestách využiju zimní bundu

3. srpna 2016 13:51 - Rio de Janeiro

Má doma světové zlato, ale olympijské hry zažívá poprvé. Není divu, že kajakářka na divoké vodě Kateřina Kudějová hltá atmosféru sportovního svátku s nadšením.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Co se vám zatím na hrách líbí nejvíc?

Jak je to obrovské, je hrozně fajn potkávat lidi, které jsem předtím viděla jen v televizi. Všechno je pro nás nové a super.

Žádné zádrhele?

Co se týče bydlení, ze začátku to bylo slabší, občas netekla voda, ucpávaly se záchody, ale už jsme to nějak vyladili a zútulnili si to. A doprava je někdy zbytečně složitá, ale už jsme si zvykli, že to tak v Brazílii je.

Jak dlouho jezdíte na sportoviště?

Okolo pětatřiceti minut. Jen první den neměli autobusáci naučené cesty a ten náš zapomněl odbočit, takže jsme se těsně před kanálem otočili, vrátili do vesnice a jeli znovu. Ale to je v pohodě, spíš mi vadí, že tu všude v restauracích i autobusech hrozně pouštějí klimatizaci, to se fakt nedá vydržet. Prostě se musím víc oblíkat.

V čem tedy vyrážíte na tréninky?

Vždycky si beru zimní bundu, o níž jsem myslela, že ji vůbec nevytáhnu a teď ji využiju nejvíc.

Už z posledního tréninkového kempu jste se vracela nemocná...

Jak jsem tu právě byla ten první den v klimatizaci a nebyla pořádně oblečená, hrozně jsem se bála, že se mi ten zánět dutin vrátí. Občas mě tak divně pobolívala hlava, ale teď se pár dnů cítím úplně v pohodě, asi si na to pomalu zvykám...

Když jste v pondělí měli volný den, vyrazila jste mimo vesnici?

Jela jsem se podívat na Líbu Jahodovou na střelnici, jak jí to jde. Akorát jsme nastoupili do trošku jiného autobusu a dojeli na koně, kam nás stejně nepustili. Tak jsme se vrátili a jeli na střelnici znovu, byl to trochu prodloužený výlet, ale stihli jsme to.

Michal Osoba (Rio de Janeiro), Sport.cz, Právo

Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..